У Росії почали реабілітувати найманців "Вагнера" — британська розвідка

Фото: AP/Dmitri Lovetsky

У Росії деяким найманцям ПВК "Вагнер" вручили ветеранські посвідчення, що свідчить про початок реабілітації "вагнерівців" після червневого заколоту.

Про це йдеться у повідомленні Міноборони Великої Британії.

Зазначається, що 14 листопада 2023 року обраній групі ветеранів ПВК "Вагнер" видали офіційні посвідчення ветеранів бойових дій. Це перший випадок, коли співробітники Вагнера були офіційно визнані ветеранами.

Міністерство оборони Росії запровадило нову систему, яка дозволяє ветеранам "Вагнера" отримувати посвідчення ветерана та відповідні премії. Нещодавно група "Вагнера" увійшла у структуру Національної гвардії Росії (Росгвардія), зазначили у британській розвідці.

"Це, швидше за все, сигналізує про реабілітацію деяких елементів "Вагнера" російською адміністрацією. Це сталося після тривалого періоду невизначеності щодо того, як адміністрація ставитиметься до найманців "Вагнера" після заколоту ПВК "Вагнер" та невдалого "Маршу за справедливості" у червні 2023 року", — йдеться у звіті

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

23-24 червня 2023 року у Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони РФ вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців.

Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до них.

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту", що передбачає до 20 років ув'язнення.

Уранці 24 червня президент РФ Володимир Путін у відеозверненні заявив, що збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Протягом дня "вагнерівці" пройшли Ростов і Воронезьку область. Пригожин розповів, що представники ПВК дійшли до 200 км від Москви.

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Згодом сам Пригожин повідомив, що "вагнерівці" припиняють бунт і прямують до своїх польових таборів у Ростовській області.

Кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а сам він поїде в Білорусь, заявив речник Путіна Дмитро Пєсков.

27 червня Лукашенко підтвердив прибуття Пригожина в Білорусь. "Вагнерівці" також передислокувалися до Білорусі, де навчали військових.

Через 2 місяці після заколоту, 23 серпня 2023 року, власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін загинули в авіатрощі в Тверській області РФ.