У Стримбі на Франківщині відремонтували два мости, пошкоджені через порив нафтопроводу

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

У селі Стримба Надвірнянської громади, що на Івано-Франківщині, коштом місцевого бюджету відремонтували два з шести мостів, пошкоджених внаслідок пориву нафтопроводу 30 вересня 2023 року.

Про це Суспільному розповів керівник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Надвірнянської міської ради Андрій Гуцько.

З його слів, на ремонт одного залізобетонного моста з бюджету громади витратили 405 тис. грн. А вдвічі менший міст завдовжки 7 м, що теж зазнав пошкоджень внаслідок пожежі, вартував громаді 305 тис. грн. Виконавець робіт дав гарантію на ці конструкції на десять років.

У Стримбі на Франківщині на ремонт одного залізобетонного моста з бюджету громади витратили 405 тис. грн, Стримба, Івано-Франківщина, 22 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Цей міст перебував в аварійному стані, і його необхідно було ремонтувати ще до пожежі. На це передбачили гроші в бюджеті. Ще до моменту пожежі виготовлялася проєктно-кошторисна документація, щоб його лагодити. Так склалося, що виникла пожежа, і міст додатково постраждав", — пояснює Андрій Гуцько.

Жителька села Стримба Марія Заяць розповідає, що її сім'я користується мостом щодня. З її слів, після пожежі, яка трапилася через порив нафтопроводу, на переправі були дірки й ушкодження. Тому, каже, боялася нею ходити.

"Чи дітям до школи, чи на роботу, чи взагалі так пройтися — це було не можливо. Він був в аварійному стані: чорний, весь — у дірках, з нього можна було впасти. Щоб машина проїхала — це нереально було", — говорить Марія Заяць.

Місцева жителька Олеся Івасюк каже, що їй вкрай потрібен безпечний проїзд іншою переправою через річку Стримба.

Цю переправу планують відремонтувати до кінця 2023 року, Стримба, Івано-Франківщина, 22 листопада 2023 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"Я будуюся, а тепер міст — аварійний, і пісок нема як привезти. І діти до школи ходять. Потрібен дуже міст", — каже Олеся Івасюк.

Цю переправу планують зробити до кінця 2023 року, каже керівник управління житлово-комунального господарства та інфраструктури Надвірнянської міської ради Андрій Гуцько. З його слів, шукатимуть на нього гроші із залишків неосвоєного бюджету громади. Вартуватиме він 650 тис. грн.

За його словами, ще на три мости, один з яких — пішохідний, управління інфраструктури зараз виготовляє проєктно-кошторисну документацію. Гуцько каже: міськрада надіється, що ремонт цих переправ профінансує "Укрнафта", бо вона є власником газопроводу, на якому трапився порив.

Зі слів Андрія Гуцька, пішохідний міст вартуватиме 1 млн грн. Його потрібно робити "з нуля". У разі потреби на цій переправі буде можливий екстрений проїзд транспорту. А на двох інших мостах планують відновити дерев'яне покриття.

"Орієнтовна вартість заміни дерев'яного покриття на двох містках — майже 360 тис. грн. Цю суму також будемо вимагати в "Укрнафти", каже Андрій Гуцько.

Щодо фінансування ремонту мостів Суспільне звернулося за коментарем до речниці "Укрнафти" Оксани Болотнєвої. Наразі відповіді немає.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Що відомо про пожежу нафтопроводу поблизу села Стримба

30 вересня орієнтовно о 17:00 стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти вздовж потічка на площі 100 м². Опісля трапилася пожежа. Вогонь перекинувся на приватний будинок.

Внаслідок пожежі на нафтопроводі травмувалися дев'ятеро людей. Двоє дітей у критичному стані з численними опіками тіла перебували в обласній дитячій клінічній лікарні. Також двох дорослих транспортували в Івано-Франківську обласну клінічну лікарню. Один пацієнт залишався на лікуванні у Надвірнянській центральній районній лікарні. Ще чотирьом людям надали необхідну медичну допомогу на місці.

5 жовтня двох дорослих і двох дітей вивезли для подальшого лікування до Німеччини. 11 жовтня голова Надвірнянської громади Зіновій Андрійович повідомив, що у Німеччині померли двоє людей, які травмувалися внаслідок пориву.

На 1 жовтня 2023 року концентрація нафтопродуктів у річці Стримба, що на Івано-Франківщині, через порив нафтопроводу у майже 26 разів перевищувала гігієнічні нормативи.

Станом на 2 жовтня спеціалісти Держпродспоживслужби у селі Стримба, за 500 м до пориву нафтопроводу, зафіксували збільшення сажі у 15 разів та майже удвічі — азоту діоксиду та оксиду вуглецю.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube