. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківській громаді обстежать усі мости, зокрема і пішохідний через Бистрицю Солотвинську, який частково обвалився 7 липня. Після цього ухвалюватимуть рішення щодо його ремонту. Про це на пресконференції сказав заступник міського голови Руслан Гайда, повідомляє з місця кореспондентка Суспільного.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

"На річці Бистриця Солотвинська приблизно з 15-16 години почався підйом води й до 18:00 він набрав максимальних обертів. Унаслідок цього на пішохідному мості, який іде від Набережної до Німецького озера була підмита опора. Під тиском води вона не витримала і впала. Одна секція моста впала у воду", — розповідає Руслан Гайда.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Заступник міського голови Михайло Смушак каже: на місці, де впав пішохідний міст, річка підмила кілька метрів берега.

"Є проблема, що це — вже не земля міста. Це — Загвіздянська територіальна громада. Будемо з ними спілкуватися про їхні дії щодо захисту цього берега", — розповідає Михайло Смушак.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Голова Загвіздянської громади Володимир Ружанський каже: насамперед потрібно розчистити річище річки. За його словами, те, що такі роботи раніше не проводили, могло стати причиною обвалу моста.

"Десять колон заросли й три з них прийняли весь удар. Просто треба чистити річище ріки. Це — до екологів, щоб дали нам право зробити це. 50 метрів від охоронної зони ми не маємо права навіть заїхати. Це — надра України. Жодна громада собі не дозволить побудувати дамбу за свої гроші. Це — державні гроші мають бути. Ми звертаємося до депутатів Верховної ради, всюди звертаємося. Де ми 200 млн грн маємо знайти?" — каже Володимир Ружанський.

Франківець Максим Поляков. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Франківець Максим Поляков каже: майже щодня ходив пішохідним мостом, що з’єднує Набережну з Німецьким озером. Через те, що споруда частково обвалилася, тепер добирається через автомобільний міст. З його слів, дорога займає на понад 40 хвилин більше.

"Міст був дуже корисний. Шкода, що його не стало. Якби було таких мостів декілька, то було б набагато краще. Можливо, не такі великі й пафосні. Було б дуже гарно для всіх мешканців", — каже Максим Поляков.

Франківець Василь Скицько. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Франківець Василь Скицько каже: також часто переходив цим мостом з одного берега Бистриці Солотвинської на інший.

"Це був найкоротший шлях. Об'їжджати дуже далеко. Потрібно дві пересадки робити, а так було набагато швидше", — розповідає Василь Скицько.

Прессекретарка Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу Галина Варгов у коментарі Суспільному розповіла, що пішохідний міст через Бистрицю Солотвинську будували у 1999 році на замовлення цього вишу. Таким чином хотіли покращити сполучення між навчальними корпусами та навчально-виробничим центром університету у Загвізді. Проєктантом був Івано-Франківський відділ комплексного проєктування інституту Укрдіпродор, а будувало перехід Мостове ремонтно-будівельне управління.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!