Планують завершити до середини 2024 року. Як у Люботині будують підземну школу, здатну витримати влучання С-300

У Люботині триває будівництво підземної школи. Вона розрахована на 400 людей і здатна витримати удар ракетою С-300. Роботи планують завершити до середини 2024 року.

Будівництво почали у жовтні, розповів Суспільне Харків виконроб Владислав Худокормов.

Робітники встановили фундамент майбутньої школи та ізолювали його від вологи. Нині будівельники армують і бетонують стіни, каже виконроб.

Виконроб на будівництві підземної школи у Люботині Владислав Худокормов, 22 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Трохи випереджаємо графік. До 2024 року ми плануємо завершити всі роботи, пов’язані із залізобетоном, тобто це сама коробка, сама будівля. Усі внутрішні роботи плануємо виконувати після Нового року", — говорить Худокормов.

За його словами, бомбосховище розраховане на 400 людей. У ньому будуть окремі приміщення, санвузли, встановлять підіймач для маломобільних людей.

Будівництво підземної школи, Люботин, Харківська область, 22 вересня 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

"Бомбосховище розташоване на глибині від 4 до 6,5 метрів від ґрунту. А також клас цього бомбосховища — А4, повинне витримати влучання ракети С-300. Раніше займалися таким. Нічого складного для нас тут немає", — розказує виконроб.

Роботи припинятимуть на зиму. Будівництво планують завершити до середини 2024 року, зазначив Владислав Худокормов.

Будівництво школи-укриття у Люботині, 22 листопада 2023 року. Фото: Дмитро Гребінник/Суспільне Харків

На будівництво школи-укриття витратять близько 73 мільйонів гривень з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, повідомив у Telegram-каналі начальник військової обладміністрації Олег Синєгубов.

"Звичайно, наше завдання — у кожному населеному пункті зробити хоча б одне таке укриття, де є опорний заклад освіти. Однак маємо зробити проєкт. Там, де фінансова спроможність громад не дозволяє цього, там ми робимо звичайно самостійно, коштами обласного бюджету, там, де є обласні навчальні заклади", — сказав Олег Синєгубов.

На Харківщині будують ще одну підземну школу у Коротичі на 500 людей. Вона також буде здатна витримати пряме влучання ракети С-300, під час тривоги там зможуть ховатися школярі, вихованці дитсадка і працівники офісів, які знаходяться поруч. Вартість робіт складе майже 100 мільйонів гривень, розповів начальник обладміністрації.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube