Лідери США та Китаю пропустили відеозустріч лідерів G20, у якій взяв участь Путін

Президенти Сполучених Штатів Джо Байден та Китаю Сі Дзіньпінь. Фото: АР.

Лідери США та Китаю Джо Байден і Сі Цзіньпін пропустили віртуальну зустріч лідерів "Групи 20" (G20), яка в середу, 22 листопада, відбулась під головуванням прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді. При цьому президент РФ Володимир Путін взяв участь у зібранні.

Про це пише Bloomberg.

Зазначається, що Міністерство закордонних справ Китаю заявило у вівторок, 21 листопада, що замість Сі Цзіньпіна у відеосаміті G20 візьме участь прем'єр-міністр КНР Лі Цянь.

Як заявив міністр закордонних справ Індії Вінай Кватра на брифінгу у вівторок, "переважна більшість" лідерів G20 погодилися взяти участь у відеозустрічі в середу. При цьому, “президент США Джо Байден пропускає саміт, в той час як Кремль підтвердив, що президент Росії Володимир Путін виступить перед зібранням світових лідерів”.

Присутність Путіна на віртуальній зустрічі видно на відео виступу індійського прем'єра.

Зазначається, що зустріч лідерів “Групи 20” відбувається в той час, коли завершується головування Індії в цій групі найбільших економік світу.

Як пише Bloomberg, Індія сподівається переглянути прогрес, досягнутий за рік свого головування, коли вона просувала розвиток економік, що розвиваються, як головне питання порядку денного.

Видання нагадує, що у вересні Індія домоглася спільної заяви на саміті лідерів G20 на тлі розбіжностей щодо вторгнення Росії в Україну. З того часу війна між Ізраїлем і ХАМАСом посилила розбіжності між західним світом і країнами Глобального Півдня.

Індія головуватиме в G20 до 30 листопада і передасть повноваження Бразилії.

9 вересня лідери країн "Групи двадцяти" у межах саміту в Індії ухвалили текст спільної декларації, в якому згадали війну в Україні, але не засудили дії РФ.