Уряд розширив порядок виплат для ВПО

Фото: Getty Images

Кабінет Міністрів України 21 листопада вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку внутрішньо переміщених осіб та виплат їм держдопомоги.

Про це йдеться на урядовому порталі.

Переселенці, які певний час проживали за кордоном, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Проте, це стосується тих, хто оформлює виплати вперше.

У разі повторного переміщення в результаті обов’язкової евакуації після 1 серпня 2023 року ВПО, які раніше отримували виплати, зможуть отримувати допомогу протягом ще шести місяців. Але за умови їх включення до списків евакуйованих, які затверджуються обласними адміністраціями. А у разі евакуації за допомогою волонтерів чи самостійно необхідно повідомити ОВА.

Внутрішньо переміщені особи отримуватимуть виплати 3 місяці після дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися. Раніше виплати припинялися на наступний місяць.

Непрацююча людина працездатного віку за відсутності поважних причин упродовж 3 місяців із дня призначення виплат ВПО повинна посприяти своїй зайнятості. Зокрема, шляхом працевлаштування, реєстрації як ФОП – підприємця, подання заяви для отримання гранту на бізнес/ваучера на навчання тощо. Або набути статусу безробітного, зареєструвавшись у центрі зайнятості.

Також постанова врегульовує питання оформлення довідки про взяття на облік ВПО.