Зеленський закликав генералів не втручатися в політику

. Президент України Володимир Зеленський, фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський закликав військове керівництво держави не йти в політику, бо це ставить під загрозу національну єдність і може викликати непокору з боку солдатів.

Про це він заявив в інтервʼю The Sun.

За словами Зеленського після анексії Росією Криму 2014 року різні політичні сили почали "штовхати" у політику українських командирів.

"Після 2014 року, коли кожна політична партія хотіла якихось військових, зірок війни, і я вважаю, що це була дуже велика помилка. Їх штовхнули в політику, тому що вони всі були знищені, репутація тощо", — сказав президент.

The Sun зазначає, що, за чутками, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний є потенційним суперником Зеленського, якщо вирішить стати політиком.

"Якщо військовий вирішив займатися політикою, то це його право, тоді він має йти в політику, і тоді йому не до війни. Якщо ти керуєш війною, маючи на увазі, що завтра ти будеш займатися політикою чи виборами, то у своїх словах і на передовій ти поводишся як політик, а не як військовий, і я вважаю, що це величезна помилка", — сказав він.

Зеленський також попередив, що непідпорядкування солдатів своїм генералам загрожує єдності України.

"При всій повазі до генерала Залужного і до всіх командирів, які на полі бою, має бути розуміння ієрархії. За законом і в умовах війни про інакше не може бути й мови. Це не веде до єдності нації", — додав Зеленський.

В інтерв'ю Economist, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний зазначив, що війна зараз переходить на новий етап, а саме на етап "позиційної" війни статичного та виснажливого бою.

За словами Залужного, Збройним силам України потрібні ключові військові можливості і технології, щоб вийти з такого роду війни, а саме повітряна міць, радіоелектронна боротьба, контрбатарейна боротьба, тобто засоби знищення ворожої артилерії і технології подолання мінних перешкод, а також нарощування Україною власних резервів.