Нідерланди зарезервували 2 млрд євро допомоги Україні на 2024 рік — глава Міноборони

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, фото: AP

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен заявила, що уряд заклав 2 мільярди євро на 2024 рік допомоги для України.

Про це повідомили у пресслужбі нідерландського МО.

"Нідерланди продовжують безперервно підтримувати Україну. Уряд зарезервував понад 2 мільярди євро на 2024 рік. Сума в основному призначена на військову підтримку", — мовиться у повідомленні.

Кошти спрямують на боєприпаси та обслуговування вже поставленого озброєння. Таким чином Нідерланди хочуть зробити свій внесок у посилення протиповітряної оборони, щоб Україна змогла й надалі захищати свою критичну інфраструктуру. Є також потреба в більш технологічному обладнанні.

Відповідну допомогу Нідерланди надаватимуть у вигляді закупівель, передачі з власних запасів та співпраці із міжнародними партнерами. Окрім цього, гроші спрямують на відновлення і покращення кібербезпеки України.

Наступного року Нідерланди надалі навчатимуть українських військових.

"Нідерланди продовжують підтримувати Україну. Цією значною сумою ми надсилаємо чіткий сигнал: Україна могла і може продовжувати на нас розраховувати", — додала Оллонгрен.

3 листопада міністерка оборони оголосила про новий пакет військової допомоги від Нідерландів для України на 500 мільйонів євро.