"Вони діють за планом, а ми імпровізуємо": Луганські прикордонники повернулись з навчань у Німеччині

Ексклюзивно

Інструктори Королівської армії Нідерландів провели навчання для інструкторів з бойової підготовки Луганського прикордонного загону. Такі навчання відбуваються вже не вперше. Цього разу вони проходили у Німеччині та тривали один місяць.

Як відбувались навчання та чим вразили українські військові нідерландських інструкторів Суспільне Донбас розказав інструктор бойової і спеціальної підготовки 3 Луганського прикордонного загону імені Героя України Євгена Пікуса Іван.

Фото надав Луганський прикордонний загін

Нідерландські інструктори, які навчали українських військових, мали різний бойовий досвід.

"Інструктори були різного класу: хтось тільки закінчив навчання у військовому ліцеї, а хтось вже воював в Афганістані. На кожне відділення з восьми людей було чотири інструктори. Навчання проводились шість днів на тиждень по вісім годин. Був єдиний вихідний — неділя", — розказав український прикордонник.

Українські військові навчались користуватись іноземною зброєю, серед якої як штурмова гвинтівка G36, MG3 та ручний протитанковий гранатомет Panzerfaust. А практичних занять було більше ніж теорії.

"Практики було більше ніж теорії. Я і всі мої побратими вважаємо, що це правильно. На листі ти можеш бути впевнений у своїх діях, а на практиці ти можеш зробити висновки. Після кожної операції ми проводили аналіз операції та закріплення знань. В кінці кожного дня інструктори надавали нам оцінку. Оцінювали нас частіше позитивно", — додав інструктор.

На практичних заняттях українські військові відпрацьовували зачистку будівель, окопів та лісосмуг.

"Інструктори нас навчали більше думати, більше діяти злагоджено, в команді. Чим вони відрізняються від наших навчань – це тим, що вони діють тільки за планом, а ми в більшості імпровізуємо. І вони були в щоці від того, як ми можемо імпровізувати і на ходу придумувати ідеї", — розказав прикордонник.

Як зазначив Іван, закордонні навчання дуже корисні для українських військових, бо крім отримання нових знань та навичок, вони проходять додаткове бойове злагодження.

Фото надав Луганський прикордонний загін

"Там ми злагоджуємось, вивчаємо їх техніку бою та їх мислення. Інструктори іноземних партнерів віддають всі свої сили та знання, тому навчання закордоном дуже корисно для військовослужбовців України", — додав Іван.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram