Що у Black Box від "Повернись живим" — розкажуть після ще одного збору

Директор благодійного фонду "Повернись живим" Тарас Чмут, фото: Facebook

Фонд допомоги армії "Повернись живим" розкаже, що було в "чорній скриньці", на яку рік тому оголошували масштабний збір на 230 млн грн. Але для цього збирають для ГУР ще 15 мільйонів.

Про це йдеться на сторінці "Повернись живим" у X (раніше — Twitter).

"Щойно сума буде акумульована — частково розкажемо про вміст Black Box і про те, чому насправді цінний цей проєкт", — обіцяють ініціатори.

Збір для бійців розвідки оголосили очільник фонду Тарас Чмут і блогер Ігор Лаченков у річницю першого збору на Black Box — той запустили 15 листопада 2022 року. Тарас Чмут пояснював, що не може розкрити вміст "чорної скриньки" через секретність проєкту, але ця річ зменшить наступальний потенціал Росії.

Організація "Повернись живим" підсумовує, що станом на червень 2023 року Black Box завдав російській армії збитків щонайменше на $700 млн.

Співпраця ГУР і "Повернись живим"

Black Box — не єдиний спільний проєкт Головного управління розвідки та Фонду "Повернись живим". Зокрема, у травні 2022-го благодійники придбали для ГУР мобільну станцію розвідки загальною вартістю понад 41 млн грн.

А влітку 2022 року благодійники передали ГУР комплекс Bayraktar TB2 загальною вартістю 16 502 450 доларів. Серед іншого, він складається з трьох ударних безпілотників, системи повітряного зв’язку та мобільного комплексу наземного управління.