Данська компанія Rockwool потрапила у список міжнародних спонсорів війни за контракти з Міноборони РФ

Данська компанія Rockwool потрапила до переліку міжнародних спонсорів війни. Фото: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) включило данського виробника будматеріалів Rockwool до переліку міжнародних спонсорів війни. Компанія лишилась на ринку РФ, а її продукція через посередників продається російським держпідприємствам, зокрема, на замовлення Міністерства оборони Росії.

Про це заявила пресслужба НАЗК.

Як пише агентство, Rockwool принципово не вийшла з Росії. У квітні 2022 року компанія оголосила про продовження своєї роботи там.

Rockwool виготовляє кам'яну вату. Вона застосовується для утеплення, звукоізоляції та вогнезахисту, призначена для всіх видів будівель, для промислового обладнання та суднобудування.

Її продукцію використовували під час будівництва та ремонту кораблів військово-морського флоту Росії:

  • Чорноморського флоту в Севастополі;
  • Балтійського флоту;
  • Північного флоту в Мурманську;
  • Тихоокеанського флоту.

НАЗК знайшло відповідні контракти з 2014 по 2021 роки. А за час анексії Криму компанія постачала матеріали щонайменше для 31 корабля та підводних човнів флоту РФ, зокрема для крейсерів, есмінців, атомних підводних човнів, фрегатів, десантних кораблів, тральників та розвідувальних суден. Україна знайшла щонайменше 52 угоди на понад 329 млн рублів між дистриб’юторами Rockwool та російським Міноборони.

Rockwool працює в Російській Федерації з 1995 року. Вона має там 4 заводи:

  • у місті Балашиха Московської області;
  • у Виборзі Ленінградської області;
  • у Троїцьку Челябінської області;
  • ЕВЗ "Алабуга", Республіка Татарстан.

Це 1200 робочих місць, що становить приблизно 10% від кількості всіх співробітників компанії.

У Росії Rockwool представлена чотирма товариствами з обмеженою відповідальністю: "Роквул", "Роквул-Волга", "Роквул-Север" та "Роквул-Урал". За 2022 рік сумарно ці 4 компанії сплатили до бюджету країни-агресора 16,9 млн доларів податків.