США придбали у Йорданії установки Gepard для України — De Telegraaf

Зенітна самохідна установка для знищення повітряних цілей Gepard 1А2, фото: AP

США викупили в Йорданії 60 самохідних зенітних установок Gepard для відправлення в Україну. Раніше ці установки Амману продали Нідерланди.

Про це повідомили джерела видання De Telegraaf, повідомляє РБК-Україна.

Зазначається, що американський уряд заплатив за транспортні засоби 110 млн євро.

Уряд прем'єр-міністра Марка Рютте у 2016 році продав Йорданії зброю німецького виробництва за 21 млн євро. Газета назвала суму "смішною ціною". Тоді угоду розкритикували як таку, що послаблює Збройні сили Нідерландів.

Gepard може збивати літаки і вертольоти. Однак Україна використовуватиме ці системи переважно для захисту від безпілотників. Це дозволить заощадити боєприпаси для дорожчих зенітних систем, таких як Patriot або Iris-T, пише De Telegraaf.

Gepard — зенітна самохідна установка, яка призначена для прикриття сухопутних військ та знищення повітряних цілей. Може стріляти зі швидкістю до 1000 пострілів за хвилину.

Установки Gepard уражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км. Екіпаж всього 3 людини: водій, командир і навідник. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але у 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.