Стартували спільні морські навчання Китаю та Пакистану Sea Guardian-3

. Флотилія міноносців, ілюстративне фото Міноборони Китаю / eng.mod.gov.cn

Військово-морські сили Китаю та Пакистану розпочали тижневі навчання в Аравійському морі. Маневри стартували за кілька днів після того, як російський Тихоокеанський флот і М’янма відпрацювали відбиття атак під час своїх перших морських навчань, а Індія та Сполучені Штати пообіцяли співпрацювати у сфері безпеки.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що на військово-морській базі Пакистану в Карачі в суботу, 11 листопада, військово-морські сили Китаю та Пакистану розпочали навчання у водах і повітряному просторі північної частини Аравійського моря, які включають протичовнові операції. Навчання завершаться 17 листопада.

Під час навчань Китай і Пакистан вперше проведуть спільне морське патрулювання.

Навчання стартували після того, як 7-9 листопада в Андаманському морі у північно-східній частині Індійського океану пройшли перші російсько-м'янманські військово-морські навчання. Зазначається, що Андаманське море Сполучені Штати вважають одним з інтересів глобальної безпеки.

На тлі поглиблення зв’язків у сфері безпеки між Китаєм і Пакистаном, а також Росією і М’янмою державний секретар США Ентоні Блінкен і міністр оборони Ллойд Остін провели оборонні переговори в Індії 10 листопада зі своїми індійськими колегами.

У спільній заяві уряди США та Індії висловили глибоку стурбованість війною в Україні, але не згадали прямо про Росію. Вони також пообіцяли захистити вільний і відкритий Індійсько-Тихоокеанський регіон.

Переговори між Індією та США відбулися перед довгоочікуваною зустріччю між президентом США Джо Байденом і головою КНР Сі Цзіньпіном у Сан-Франциско цього тижня, де Вашингтон, як очікується, прагнутиме відновити військові зв’язки з Пекіном.