Кордон з Росією майже закритий, шлях дуже проблемний: очільник ОВА про виїзд з окупованих територій Луганщини

. ФСБ. Ілюстративне фото: crimean-solidarity.org

Виїзд з тимчасово окупованих територій Луганської області до Росії майже неможливий через посилені перевірки працівниками ФСБ і прикордонної служби росіян.

Про це в ефірі "Суспільне Спротив" розказав начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

"Виїзд майже закритий, якщо ти не маєш російського паспорта або ти особа призовного віку, російські окупанти не випускають на територію РФ, а це майже єдиний шлях, щоб виїхати на їхню територію і звідти вже окремими шляхами дістатися до території Європи або інших країн", — зазначив він.

За словами Лисогора, хоча це дуже проблематично, але люди виїжджають з окупації.

"Є люди, які заходять через інші, скажімо так, пропускні пункти. Адміністрація про це одразу отримує інформацію і підключається: йде повна співпраця відповідних міністерств держави, обласних адміністрацій, правоохоронних органів і прикордонної служби. Цих людей, які виїжджають з тієї сторони, ми одразу фіксуємо і намагаємося забезпечити їх всім необхідним", — розказав начальник ОВА.

Також, як розповів Лисогор, це стосується українців, які повертаються з-за кордону в Україну.

Яка ситуація в окупованих населених пунктах Луганщини

На тимчасово окупованих територіях області триває російська паспортизація. Без російського паспорта, нагадав Лисогор, неможливо оформити соціальні, отримати кошти або гуманітарну допомогу. Це також стосується й видачі номерних знаків на авто і багато чого іншого, додав очільник адміністрації.

"Це один з режимів утиску і позбавлення українських громадян їх документів та видачі їм недійсних російських паспортів. Але для цього дійсно робиться все. Тому російські окупанти перевіряють людей та виявляють людей, які не отримали російські документи і можуть бути розвідниками чи тими, хто підтримує українську владу. І постійно ФСБ в цьому напрямку працю", — повідомив начальник ОВА.

За його словами, водночас регіон не готовий до зими: у Лисичанську і Сєвєродонецьку немає опалення, а окупанти пропонують людям пересувні пункти обігріву на час холодів.

"Люди самотужки там, де це можливо, в хатах, де є груби, де є пічки, облаштовують ці місця, тому що влада, яка там на теперішній час панує, не робить взагалі нічого. Не кажучи про антисанітарію, яка розповсюдилась. Всі ті миші та щури, які після похолодання з полів повернулися в місто, розповзлися по підвалах".

Така ж критична ситуація з медичним забезпеченням саме тієї частини області, яка розташована поблизу лінії зіткнення, розказав Лисогор.

"Міста майже закриті для відвідування сторонніх осіб, окрім бізнесменів-таксистів, які доставляють ліки і продукти харчування. Ще й за завищеними цінами".

За даними начальника Луганської обласної військової адміністрації, російські окупанти несуть великі втрати у боях, тому намагаються поповнити ряди армії саме мешканцями Луганської та Донецької області — з окупованих територій. За інформацією Лисогора, були випадки, коли росіяни примушували студентів вишів кидати навчання, йти в академічні відпустки, і мобілізовували до армії РФ, незважаючи на те, що згідно з російським законодавством, не мають права цього робити.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram