Зеленський: Україна продовжить контрнаступ і буде намагатися показати результат у цьому році

. Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві, 4 листопада 2023 року, фото: AP

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжить контрнаступ і буде намагатися показати результат у цьому році попри те, що зараз є “певні труднощі”.

Про це Зеленський сказав під час виступу на конференції Reuters NEXT у Нью-Йорку в інтерв'ю по відеозв'язку в середу, 8 листопада.

"У нас є план, у нас є конкретні міста, конкретні напрямки, у нас є мета, куди ми підемо, в якому напрямку вестимемо наступ", — сказав Зеленський.

Відповідаючи на запитання журналістки про ситуацію на фронті на війні в Україні, президент розповів про певні успіхи на кількох напрямках.

"У нас є повільні кроки вперед на півдні нашої країни, також є кроки на сході. І деякі, я вважаю, хороші кроки біля Херсонської області. Я впевнений, що у нас буде успіх. Це складно", — сказав Зеленський.

Він додав, що Україна "буде намагатися показати результат цього року".

"Нам не потрібно дивувати всіх у світі. Ми втрачаємо людей щодня — менше ніж Росія, але втрачаємо. Це не шоу і не фільм. Нам це потрібно для себе", — сказав президент.

Зеленський також сказав, що є конкретний план і на наступний рік, але не став розкривати деталей.

Чи можуть бути компроміси заради завершення війни

Коментуючи питання компромісів заради завершення війни, Зеленський сказав:

"Чому ви вважаєте, що країна, яка воює, країна, на яку напали, має бути готовою до компромісів? ... Російські солдати повинні йти на свою землю. Вони повинні вийти. Це реальний спосіб зупинити війну".

Він пояснив, що якщо компромісом будуть українські території, то треба розуміти, що буде в інших регіонах, на інших континентах. За його словами, “скрізь з цього моменту будуть скомпрометовані території інших країн".

"Ми відкриті до будь-яких голосів, не тільки російських, але й наших партнерів, в тому числі Бразилії, США, Китаю, Африки... Ми говоримо, що можемо ділитися вашими ідеями, це нормально, ми вільні. Це не догма, що тільки наші 10 пунктів (української формули миру), і все... Але все має базуватися на одній ідеї, інакше ми ніколи не знайдемо рішення", — сказав президент.

Раніше президент заперечив твердження, що війна в Україні нібито зайшла в глухий кут на тлі зменшення підтримки Заходу. Про це він сказав в інтерв'ю NBC News. Водночас Зеленський визнав, що прогрес України у війні є повільним, і що "є втома", оскільки конфлікт затягується.

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний у статті для The Economist написав, що війна в Україні переходить у нову фазу, перетворюючись на позиційну на виснаження.

До цього у журналі TIME вийшов матеріал журналіста Саймона Шустера з коментарями президента Зеленського та його оточення після візиту до США у вересні. Зеленський заявив, що відчуває, що "глобальний інтерес до війни впав", а люди з його оточення розповіли, що він нібито "почувається зрадженим своїми західними союзниками". Радник голови ОПУ Подоляк назвав статтю "субʼєктивною точкою зору конкретного журналіста".