"Третій за рік". У Луганську в авто підірвали депутата "народної ради ЛНР" Філіпоненко. Деталі ліквідації від ГУР

Доповнено
Кадри, які зняті, як повідомляють, на місці вибуху авто Філіпоненко, опублікував Слідчий комітет РФ. Кадр з відео Слідкому РФ

У Луганську депутат фейкової "Народної ради ЛНР" Михайло Філіпоненко підірвався на вибуховому пристрої, який спрацював в автівці вранці 8 листопада.

Про це повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор

За його даними, колишній начальник "народної міліції ЛНР" отримав поранення, несумісні із життям.

Як повідомив Слідчий комітет РФ, вибух стався під днищем автомобіля. "Відбувся вибух невстановленого вибухового пристрою, в результаті якого загинув Михайло Філіпоненко", — йдеться у повідомленні. За фактом вибуху у Луганську, повідомили у російському відомстві, порушили кримінальну справу за кількома статтями, зокрема, "терористичний акт".

"На окупованій Луганщині триває чергова хвиля зачистки тих, хто перебував біля витоків створення "ЛНР". Перша розпочалася із череди "загадкових" смертей 8-9 років тому. Тоді колаборанти ділили сфери впливу. Тепер ряди будівників "республіки" чистять росіяни", — написав Артем Лисогор.

Головне управління розвідки України заявило, що провело спеціальну операцію з ліквідації Філіпоненка, її реалізували спільно з представниками руху опору.

"Спеціальну операцію з ліквідації ката Філіпоненка реалізували спільно з представниками руху опору. Внаслідок ранкового вибуху Філіпоненко загинув на місці".

За даними ГУР, Філіпоненко був причетний до організації катівень на окупованих територіях Луганської області, де військовополонені та цивільні "зазнавали нелюдських тортур".

"Сам Філіпоненко особисто жорстоко катував людей".

"Воєнний злочинець Філіпоненко, який раніше обіймав посаду так званого міністра внутрішніх справ терористичного утворення "ЛНР", мешкав за адресою м. Луганськ, вулиця Парашутна, 48. ", — зазначили в управлінні розвідки.

У вересні у "ЛНР" під час спецоперації СБУ підірвали очільника митниці та агента центрального апарату ФСБ Юрія Афанасьєвського, а травні у Луганську поранення дістав міністр "МВС" з "ЛНР" Ігор Корнет, у вересні торік загинув так званий генпрокурор Сергій Горенко під час вибуху в кабінеті.

"І все це упродовж року. У росіян немає регіональних героїв. Як не існує для них і створеної кимось історії, нехай й усього кількарічної. Вони й це перепишуть — кривавими літерами", — зазначив начальник Луганської ОВА.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram