ПВК "Вагнер", якою тепер керує син Пригожина, поновила набір найманців у Росії

. Фото: AP/Dmitri Lovetsky

У Росії, зокрема в Уральському регіоні відновили набір у ПВК "Вагнер", якою тепер керує син Євгена Пригожина Павло.

Про це повідомляє місцеве видання 59.ру з посиланням на регіональне представництво ПВК.

У Telegram-каналі "ПВК "Вагнер" Перм" заявили сказано, що компанії "потрібні відчайдушні та сміливі, найкращі з найкращих".

Зазначається, що з усіма, хто захоче стати учасниками формування, укладуть контракти. Їх готові підписати з людьми віком від 20 до 55 років. Розмір оплати залежить від місця, в яке спрямують співробітника, він становить від 80 до 240 тисяч рублів.

Пермський представник вагнерівців підтвердив виданню, що інформація про набір достовірна. Він також зазначив, що підрозділом ПВК "Вагнер" у складі "Росгвардії" нині керує син загиблого Євгена Пригожина Павло.

"У нас все залишилося, як і раніше, атрибутика, символіка. Набираємо тих, хто вже має бойовий досвід, у тому числі вже входив до складу ПВК. Єдина відмінність — беремо тільки людей з "гражданки, не з місць позбавлення волі", — сказав представник ПВК.

Раніше росЗМІ повідомили про входження ПВК "Вагнер" до складу Росгвардії, однак на сайті гвардії підрозділ із такою назвою зараз не значиться.

Що відомо про ПВК "Вагнер"

У 2013 році в Росії утворився "Словʼянський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її став той же Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", який отримав на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

В межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асада перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Саме там в Уткіна зʼявився позивний, який перетворився у назву ПВК.

Згодом корпус найманців "Словʼянський корпус" перейменували у ПВК "Вагнер", де командиром та правою рукою власника, того ж Євгена Пригожина, й став Уткін.

Вагнерівці за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, опинилися на війні в Сирії та на Донбасі. А з березня 2022 року це ПВК вважається чи не найбільш боєздатною силою Росії, яка воює на території України.

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу". Після того, вагнерівці передислокувалися до Білорусі, де навчали військових.

Через 2 місяці, 23 серпня 2023 року, власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін загинули в авіатрощі в Тверській області РФ.