єЧерга: на сайті уряду оприлюднили відповіді на ТОП-10 питань щодо електронної черги для перетину кордону

. єЧерга. Фото: Суспільне Луцьк

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України відповіло на найпоширеніші запитання щодо використання послуги електронної черги для перетину кордону — єЧерги.

Відповіді на ТОП-10 запитань оприлюднено на сайті уряду.

1. Як поставити в чергу авто при заміні тягача в митній декларації

Зазначається, що для цього потрібно поставити в чергу тягач, який вказаний в митній декларації, а потім зробити заміну на інший через кнопку заміни водія чи транспортного засобу.

2. Як замінити водія в черзі, щоб це інтегрувалося з системою "ШЛЯХ"

Для цього треба скасувати заявку водія, якого замінюємо, створити нову заявку, та зачекати 15 хв, щоб відбувся обмін даними з Державною прикордонною службою. Після перевірки заявки у системі “Шлях” – провести заміну водія в кабінеті єЧерги, натиснувши кнопку “заміна водія/ТЗ” .

3. Чи критичні допущені при реєстрації помилки в номері ТЗ, митної декларації

Так, оскільки в системі не передбачено можливість редагувати номер причепа чи дані про вантаж. Слід уважно перевіряти всі дані на кожному етапі реєстрації.

4. Чому я не можу замінити в черзі водія або тягач? Після внесення нових даних система не дозволяє продовжити дію

Заміна тягача можлива в межах одного підприємства, тобто код ЄДРПОУ власника автівок має збігатись. Крім того, перед зміною даних в єЧерзі важливо скасувати заявку в системі "ШЛЯХ" та створити нову заявку з актуальними даними.

Зробити заміну на ТЗ, що належить іншому підприємству, неможливо, необхідно бронювати нове місце чергу.

5. Чому авто постійно перекидає в черзі вперед або назад

Час в’їзду, що відображається в кабінеті водія стосовно кожного авто, є орієнтовним, він може змінюватись в залежності від багатьох факторів:

 • пропускна здатність МАПП;
 • швидкість роботи суміжної країни;
 • різниця в швидкості оформлення завантажених/порожніх автомобілів;
 • дії з чергою інших водіїв (продовження черг в діапазоні 4-10 годин, скасування);
 • швидкість прибуття та заїзду в кордон;
 • паузи черги у разі тимчасової неможливості здійснювати запуск авто на МАПП.

Необхідно слідкувати за плановим часом в'їзду, найзручніше це робити в мобільному застосунку eCherha.

6. Як дізнатися, чи підпадає вантаж під категорію швидкопсувних

Перевірка здійснюється за кодом товару по УКТ ЗЕД. Якщо код товару є в даному переліку, при внесенні митної декларації під час реєстрації авто в чергу система автоматично розпізнає його і надасть пріоритет.

Якщо швидкопсувного товару ще немає в даному переліку, потрібно звернутися в профільну асоціацію, яка, в свою чергу, звертається в профільне Міністерство.

7. Створили забагато заявок в систему 18-60, але вказали некоректну дату перетину або припустилися інших помилок, що робити

Потрібно скасувати усі створені заявки у порядку, зворотному до створення. Тобто створили в порядку 1-2-3-4-5, а скасовуємо в порядку 5-4-3-2-1. Найдієвішою профілактикою є створення виключно однієї заявки на одного водія для одного перетину.

У відомстві нагадали, що заявка 18-60 діє в системі 2 дні "до" та 10 днів "після" очікуваної дати перетину.

"Якщо час очікування в єЧерзі перевищує термін дії заявки — скасуйте попередню заявку і створіть нову. При цьому місце в черзі зберігається", — йдеться в рекомендаціях.

8. Маємо декілька митних декларацій та збірний вантаж. Як правильно зареєструвати таке авто в чергу

При наявності кількох митних декларацій для реєстрації в черзі використовуємо лише одну з них. Якщо авто перетинає кордон з Польщею, то при наявності коду товару, що підпадає під категорію групи товарів 1-24 слід обирати чергу для товарів групи 1-24. У разі виявлення порушення такому авто доведеться перереєструватися в правильну чергу.

9. Як відбувається реєстрація в чергу для перевізників гуманітарних вантажів

Реєстрацією таких авто в єЧерзі займається Міністерство закордонних справ України.

"Радимо до початку рейсу звертатися до посольств України в тих країнах, звідки надається гуманітарна допомога. Посольства повідомляють МЗС про перевезення такої допомоги. І тільки за таких умов перевізник може розраховувати на позачерговий перетин кордону", — зазначили у міністерстві.

10. Не пам'ятаю пароль для входу в особистий кабінет або скасування діючої черги, що робити

Потрібно провести зміну пароля:

 1. На сторінці авторизації натискаємо на текст "не пам'ятаю пароль". Далі система запросить введення електронної пошти, на яку було створено кабінет у єЧерзі.
 2. Після введення натискаємо кнопку "отримати код".
 3. Згортаємо додаток єЧерги та відкриваємо електронну пошту через браузер або в застосунку. На пошту надійде автоматично згенерований лист із 4-значним кодом. Якщо Ви не бачите лист з кодом – радимо оновити сторінку та перевірити папку "Спам".
 4. Повертаємося до єЧерги, де перед вами 3 графи для заповнення. В перших двох вводимо новий пароль (надійний, не менше 8 символів), в третій графі – код із повідомлення, яке отримали на e-mail. Натискаємо "встановити пароль".
 5. Готово! Новий пароль можна використовувати для входу в кабінет та для скасування активної черги, яка більше не актуальна.

єЧерга — електронна черга перетину кордону на міжнародних автомобільних пунктах пропуску.

8 травня на 16 пунктах пропуску стартувала послуга запису до електронної черги для перетину кордону водіями вантажівок. Зареєструватись можна на сайті echerha.gov.ua або в мобільному застосунку "єЧерга". З середини травня перетин кордону для вантажівок мав стати можливим лише за записом в електронній черзі.

Проєкт “Електронна черга перетину кордону” реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою.