Колишніх "вагнерівців" вербують до чеченських підрозділів — ISW

. На цьому фото, опублікованому Міністерством оборони Білорусі в четвер, 20 липня 2023 року, білоруські солдати Сил спеціальних операцій і найманці з ПВК "Вагнер" позують під час тижневих маневрів на полігоні поблизу міста Брест, Білорусь. Фото: AP

Росгвардія вербує колишніх бойовиків ПВК "Вагнер" до чеченських підрозділів спецпризначення"Ахмат".

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни.

"Командувач загоном спецпризначення "Ахмат" Апті Алаудінов підтвердив, що Росгвардія набирає колишніх бойовиків "Вагнера" в чеченські підрозділи спецназу "Ахмат". В інтерв’ю, опублікованому 28 жовтня, Алаудінов заявив, що "велика" кількість "вагнерівців" приєдналася до різних загонів "ахматівців" і діє на кількох невизначених ділянках фронту в Україні", — йдеться у повідомленні.

Алаудінов стверджував, що колишні бійці Вагнера слідують за своїми колишніми командирами в частини "Ахмат".

За словами аналітиків, Алаудінов зазначив, що бойовики "Вагнера" "завжди дуже шанобливо відгукувалися про "Ахмат", ймовірно, намагаючись заглушити дискусії про можливу напругу між "Вагнером" та чеченськими силами після суперечки між загиблим фінансистом ПВК Євгеном Пригожиним і главою Чечні Рамзаном. Кадировим.

В Інституті також зазначають, що залишки ПВК "Вагнер", схоже, воюють на Авдіївському напрямку підпорядковані формуванням, підконтрольним Міноборони Росії.

Зазначається, що 25 жовтня російський воєнний кореспондент опублікував інтерв'ю з командиром російського окремого гвардійського батальйону спеціального призначення "Арбат", який обслуговує авдіївський напрямок, який заявив, що частина батальйону "Арбат" майже повністю складається з колишніх "вагнерівців".

Командир стверджував, що Авдіївський напрямок є "основним" батальйону "Арбат". Підрозділ "Вагнера" за потреби направляє операторів безпілотників, спеціалістів з радіоелектронної боротьби та інших бійців до інших підрозділів на різних ділянках фронту.

Воєнкор зазначив, що батальйон "Арбат" є частиною ЗС Росії, і ймовірно, що бригада складається з колишніх бойовиків "Вагнера", які підписали контракти з Міноборони РФ після заколоту Євгена Пригожина та/або його смерті.

В ISW вважають, що колишні сили ПВК "Вагнера", роздроблені між чеченськими частинами Міноборони РФ та Росгвардії на різних ділянках фронту навряд чи знову стануть ефективною військовою організацією.

"Їм не вистачатиме сили, яку "Вагнер" черпав із унітарної організації під чітким та послідовним управлінням. Однак за деяких обставин вони можуть дещо посилити тактичні здібності підрозділів, до складу яких вони входять", — йдеться у звіті.

Раніше в ISW повідомляли, що ПВК "Вагнер" знову може становити загрозу та стати ефективною у війні проти України, якщо консолідується з єдиним лідером та перейде у підпорядкування Росгвардії чи Міноборони РФ. Потенційним новим керівником цих найманців може стати син Євгена Пригожина — Павло.