Грузія і Молдова можуть почати звільняти свої території — Данілов

. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, Київ, 22 квітня 2022 р. Фото: AP

За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова, Третя світова війна почалася з нападу Росії на Грузію у 2008 році, зараз триває її гаряча фаза. Крім того, за його словами, якби Грузія і Молдова почали звільняти окуповані території, Україні було б легше.

Про це Данілов заявив під час телемарафону, коли його попросили прокоментувати тезу про те, що Третя світова війна почалася з нападу "Хамас" на Ізраїль, пише грузинська філія Радіо Свободи.

"Третя світова війна почалася у 2008 році, коли РФ напала на Грузію, забрала частину її території, потім була ситуація лютого 2014 року. Просто вона (війна) була в «крутому» стані, а зараз перейшла в активну стадію. Він увійшов у гарячу фазу 24 лютого 2022 року, і те, що зараз відбувається на території Ізраїлю, на території інших країн, це вже наслідки. Навіть більше, я впевнений, що це остання війна, яку ми з вами спостерігатимем", – сказав Данілов.

За його словами, якби Грузія і Молдова почали звільняти свої території від РФ під час війни в Україні, то "питання повернення захоплених агресором територій" спільно вирішувалося б швидше.

"Я вже [висловлював] свою позицію наприкінці лютого, на початку березня, коли почалася агресія проти нас, і я сказав: якби грузини й Молдова почали звільняти свої території від російських окупантів, ми б розв'язували це питання набагато швидше. . Але це залежить від їхніх урядів, цих країн. Вони вірять, що з нашою допомогою, тобто коли ми переможемо над Росією, вони дуже швидко звільнять свої території", – сказав Олексій Данілов.

За його словами, якби світ відповів Путіну під час війни в Грузії в 2008 році і подій в Криму у 2014 році, зараз було б набагато менше втрат.