Путін доручив літакам з "Кинджалами" постійно патрулювати нейтральну зону над Чорним морем

. Президент Росії Володимир Путін виступає з промовою під час форуму "Один пояс, один шлях" у Великому залі народних зборів у Пекіні, 18 жовтня 2023 року. Фото: AP /Ng Han Guan

Повітряно-космічні сили Росії починають на постійній основі патрулювання у нейтральній зоні повітряного простору над Чорним морем літаками, обладнаними системою "Кинджал".

Про це президент РФ Володимир Путін заявив журналістам у Пекіні у середу, 18 жовтня.

“За моїм дорученням, починають на постійній основі патрулювання у нейтральній зоні повітряного простору над Чорним морем. І наші літаки Міг-31 озброєні комплексами “Кинджал”. Вони, як відомо, мають дальність понад тисячу кілометрів зі швидкістю 9 махів”, — сказав Путін.

Путін також додав, що "це не загроза, але будемо стежити за ситуацією в Середземному морі", передають "РИА Новости".

Президент РФ Володимир Путін вранці у вівторок, 17 жовтня, прибув до Пекіна для участі в міжнародному форумі "Один пояс — один шлях". У Китаї російський президент пробуде два дні. Зранку 18 жовтня відбулися переговори президента Росії і лідера Китаю Сі Цзіньпіна. Перед тим Путін виступив на третьому Міжнародному форумі "Один пояс, один шлях".

Це друга поїздка Путіна за кордон після того, як у березні Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на його арешт за незаконну депортацію дітей з України. При цьому це перша офіційна поїздка президента РФ за межі колишнього Радянського Союзу в цьому році —  після його візиту до Киргизстану на початку місяця.

Це третій візит Путіна на форум "Пояс і шлях", який триватиме до середи. Він був присутній на двох попередніх форумах у 2017 і 2019 роках.