Шольц відповів, чому Німеччина не постачає Україні ракети Taurus

ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, 4 жовтня 2023 року. Фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відповів на запитання, чому він виступає проти постачання Україні далекобійних крилатих ракет Taurus.

Про це пише Bild.

За інформацією видання, на внутрішньому засіданні комітету у закордонних справах канцлера запитали, чому Франція та Велика Британія постачають крилаті ракети, а Німеччина досі ні.

Тоді Шольц відповів, за словами учасників, що дві країни "можуть робити те, чого нам не дозволено робити, тому питання не виникає".

Як зазначають у Bild, Шольц, ймовірно, мав на увазі те, що Велика Британія та Франція безпосередньо самі надають геодані щодо ракетних цілей, і Велика Британія також має власний персонал на місці.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.