У північних областях посилять підрозділи ППО для захисту енергетичної інфраструктури — Наєв

Військові навчання мобільних вогневих груп ППО в Гостомелі (Київська область) 1 квітня 2023 року Фото: Уніан (ілюстративне)

У Північній операційній зоні військові Збройних сил збільшать кількість мобільних вогневих груп, які захищатимуть небо у складі сил протиповітряної оборони. Таких заходів вживають для посилення захисту населення та енергетичних об'єктів від російських атак.

Про це повідомив командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв у Facebook.

За його словами, над підвищенням кількості мобільних вогневих груп ППО військові працюють спільно з очільниками обласних адміністрацій північного регіону.

"Це необхідно для того, щоб підвищити ефективність системи протиповітряної оборони. Щоб кожен громадянин України відчував себе захищеним, а наші об'єкти енергетичної інфраструктури у зимових умовах були готові працювати на повну", — сказав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Що відомо про повітряні атаки РФ на об'єкти енергетичної інфраструктури

Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні минулого року через удари росіян з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

25 липня 2023 року прем'єр Денис Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.

30 липня прем'єр повідомив, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об'єктів енергетики й важливо вчасно провести всі заплановані заходи.

Росія взимку намагатиметься завдавати ударів по енергетичній інфраструктурі України, але Київ відповідатиме на удари Москви. Про це заявив міністр оборони Рустем Умєров.