Норвегія запровадила нові санкції проти Росії

Президент України Володимир Зеленський (праворуч) і прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Сторе розмовляють під час зустрічі в Києві, 24 серпня 2023 р., Фото: пресслужба президента України

Норвегія приєдналася до 11-го пакету санкцій Європейського Союзу проти Росії, запроваджений у червні.

Про це повідомили у МЗС Норвегії.

"Норвегія разом з Європою реагує на напад Росії на Україну, що є порушенням міжнародного права. На знак солідарності з Україною ми підтримали всі пакети санкцій ЄС. Одинадцятий пакет санкцій спрямований на посилення санкцій та боротьбу з їхнім обходом. Це важливо, оскільки необхідно терміново зупинити потік грошей, які Росія використовує для фінансування своєї жорстокої агресивної війни", – заявила міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Хюйтфельдт.

У відомстві заявили, що країна погодилася з санкціями Європейського Союзу проти Росії, вносячи деякі національні поправки. Зокрема, ці заходи передбачають обмеження на транзит через Росію товарів і технологій, які "можуть сприяти збільшенню військового та технологічного потенціалу РФ".

Крім того, розширено заборону на продаж цінних паперів, зокрема цінні папери в будь-якій валюті.

Норвегія розширила перелік юридичних осіб, які мають зв'язок із російським оборонним сектором, на яких поширюється заборона експорту. У новому пакеті обмежень тепер включено імпорт російської нафти, що постачається трубопроводом "Дружба" до Німеччини та Польщі. Внесено зміни до переліків продукції зі заліза та сталі, а також переглянуто список предметів розкоші, імпорт яких обмежений.

Проте в Осло вирішили не обмежувати доступ до портів для суден, що беруть участь у перевалці нафти та підозрюються у порушенні заборони на імпорт російської нафти або цінових обмежень.

"Норвегія все ще розглядає, як найкраще реалізувати цю заборону в законодавстві, нормативні зміни з цього питання будуть внесені пізніше", – йдеться у повідомленні.