Суддю, який відпустив вбивцю Ґонґадзе, держава утримує на 100 тисяч грн щомісяця — "Слідство.Інфо"

Суддя у відставці Сергій Слинько. Верховний Суд/Facebook

Суддя Сергій Слинько, який у складі Апеляційного суду Києва відпустив з-під варти вбивцю Георгія Ґонґадзе, отримуватиме від держави пожиттєве утримування в близько мільйона гривень на рік.

Про це пишуть журналісти видання "Слідство. Інфо".

Вища Рада правосуддя 18 квітня 2023 року звільнила Сергія Слинька з посади судді Верховного Суду у відставку, що передбачає державні виплати колишньому службовцю.

Слинько був одним із трьох суддів, які у 2003 році відпустили колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача. Апеляція відпустила Пукача після того, як звільнили генпрокурора Святослава Піскуна, який підписав ордер на арешт Пукача.

Пукач проходив у справі про вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе. Його підрозділ стежив за Георгієм. Після звільнення з-під варти з фігуранта зняли всі звинувачення й відправили на пенсію. Він утік та переховувався майже 6 років, поки його не спіймали у Житомирській області у 2009 році.

Сергій Слинько також причетний до судового рішення проти ексгенпрокурора Юрія Луценка під час президентства Віктора Януковича. Зокрема, у 2010 році суддя брав участь в обранні запобіжного заходу Луценку.

Крім того, суддя Слинько дотичний до суду над Дмитром і Сергієм Павліченками, яких визнали винними, яких у 2011 році засудили за вбивство судді. "Слідство.Інфо" вказує, що Слинько був у колегії суддів, яка залишила в силі вирок, а вже у 2014 році Павліченків амністували як політв’язнів.

У 2017 році Громадська рада доброчесності (ГРД) через згадані випадки визнала Слинька таким, що не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики. У рішенні ГРД також ідеться про непрозорість статків Слинька та сумніви в тому, що він правдиво декларував майно.