Майже 500 киян звернулись по допомогу через домашнє насильство протягом вересня

Фото: pexels.com

Протягом вересня психологи київського телефону довіри надали півтори тисячі консультацій. За цей час від домашнього насильства постраждали майже сотня чоловіків та вчетверо більше жінок.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

У Києві протягом минулого місяця по допомогу звернулися 407 жінок та 89 чоловіків, які постраждали від домашнього насильства. Послугами кімнат кризового реагування скористалися 17 жінок, 10 дітей та 1 чоловік. А у притулках за цей час перебувало 11 людей, серед яких — 6 жінок і 5 дітей.

Хонда зазначає, що вкотре фіксують збільшення кількості звернень, проте це свідчить про більшу обізнаність киян про свої права та можливості отримати допомогу.

Також в столиці працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги, які протягом вересня надали 121 консультацію стосовно домашнього насильства. Найбільше екстрених та планових виїздів вони зробили в Оболонський, Подільський та Шевченківський райони.

Викликати бригаду соціально-психологічної допомоги можна, зателефонувавши на телефон довіри КМЦ гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.

Безкоштовна міська служба телефону довіри працює конфіденційно та цілодобово за номерами: 15-00 або 044-272-15-00.

Зокрема, можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу безпосередньо в Центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству за адресою: вул. Юрія Іллєнка, 20.

Що відомо про психологічну допомогу в Києві

На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.

У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.

У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.

У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.

В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".