Морська авіація має важливу роль в операціях Чорноморського флоту РФ — британська розвідка

Чорноморський флот РФ. Фото: УНІАН

Останніми тижнями морська авіація Чорноморського флоту Росії відіграє особливо важливу роль в операціях флоту, який намагається протистояти одночасним загрозам на південному фланзі війни в Україні.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

За даними британської розвідки, морська авіація робить акцент на операціях морського повітряного патрулювання, найімовірніше, з першочерговим завданням раннього виявлення надводних кораблів без екіпажу.

Ключовим російським активом у цих операціях є літак-амфібія Бе-12 (MAIL — за кодифікацією НАТО), розроблений у 1950-х роках, який вилітає з баз в окупованому Криму.

Винищувачі Су-24 (FENCER і FLANKER) проводять морські ударні операції, включаючи щонайменше один нещодавній авіаудар по стратегічно розташованому острову Зміїний, відзначили британські розвідники.

“Зважаючи на ймовірне переміщення більшої кількості сил флоту до Новоросійська через загрозу Севастополю, Росія намагається використати військово-повітряні сили для проєктування сили над північно-західною частиною Чорного моря”, — йдеться у звіті британської розвідки.