Ударні дрони атакували російський авіазавод у Смоленську, де виробляли ракети Х-59 — ГУР

Авіаційний завод у Смоленську. Фото: з сайту ГУР.

1 жовтня внаслідок удару по Смоленському авіаційному заводу порушено процес з виробництва ракет Х-59 різних модифікацій.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

"Згідно з підтвердженими даними, три з чотирьох дронів влучили в ціль, завдавши значних пошкоджень виробничим потужностям військового підприємства держави-агресора", — йдеться у повідомленні.

Ракета Х-59 (у модифікації Х-59МК2) класу "повітря-поверхня" з дальністю до 280 км ― одна з тих, якими російські повітряно-космічні сили найчастіше обстрілюють військові та цивільні об’єкти в Україні.

Від застосування такої зброї найбільше страждають Чернігівська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Херсонська області.

Напередодні у Росії повідомили про атаку безпілотників на Смоленськ і Сочі. Зокрема, Міноборони РФ зранку 1 жовтня повідомило про збиття БпЛА над територією Краснодарського краю РФ та знищення 3 і перехоплення 2 дронів у Смоленській області. В аеропорту Сочі також запроваджували тимчасове обмеження польотів.

Того ж дня джерела Суспільного у розвідці повідомили, що українські безпілотники 1 жовтня влучили у стоянку російських гелікоптерів у Сочі Краснодарського краю Російської Федерації.