"Панда-дипломатія". Китай забирає зі США всіх своїх ведмедів

АР

Через напружені дипвідносини зі США Китай ухвалив рішення забрати всіх панд з території американської держави.

Про це повідомило агентство Bloomberg.

Зазначається, що Вашингтонський зоопарк вже влаштував прощання з тваринами, які відправляться на батьківщину в грудні.

Журналісти пояснили, що у КНР є монополія на панд. Пекін не продає ведмедів, а віддає в оренду за окрему плату. Наразі країна не має наміру продовжувати договори оренди із зоопарками у Сполучених Штатах.

Панди приїхали у США після нормалізації відносин між країнами, яка сталася завдяки візиту президента Річарда Ніксона в Китай у 1972 році.

Що відомо про "панда-дипломатію"

Так звана "панда-дипломатія" — інструмент публічної дипломатії, застосовуваний Китаєм для налагодження відносин з іноземними державами і рішення інших міжнародних завдань.

Між Пекіном і Вашингтоном діє угода, в якій мовиться, що по досягненню чотирирічного віку всі панди, які народилися у США, повинні повернутися в Китай для участі у програмі розмноження.

Утім, стосунки між Китаєм та США значно погіршилися за останні роки внаслідок тарифної політики Дональда Трампа. Він розв'язав агресивну торговельну війну проти Пекіна, яка включала взаємні тарифи на товари на сотні мільярдів доларів, багато з яких залишалися чинними, попри угоду на першому етапі підписання.

У 2019 році китайські представники на знак невдоволення торговельною війною, відкликали із зоопарку Сан-Дієго в Каліфорнії двох панд, що перебували там тривалий час, відповідно до договору. Американці просили про продовження угоди, але отримали відмову від китайців.

Попри складні відносини країн, тоді ведмеді все ж залишилися у зоопарку.