Сербський суд на рік відправив за ґрати ексгенерала СБУ Наумова — Радіо Свобода

. Ексгенерал СБУ Андрій Наумов. Кадр з відео "Схем"

Вищий суд сербського міста Ниш 29 вересня засудив колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова до одного року ув'язнення за звинуваченням у відмиванні грошей.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Адвокат Мілан Петрович заявив, що сторона захисту оскаржуватиме рішення.

"Ми вважаємо (як сторона захисту — Ред.), що немає абсолютно ніяких підстав для засудження за кримінальний злочин відмивання грошей, тому що вважаємо, що підсудний Андрій Наумов не міг вчинити цей кримінальний злочин, особливо на території Сербії", — сказав він.

Петрович зазначив, що наразі очікується рішення Апеляційного суду Нишу щодо запиту України про екстрадицію у справі Наумова.

У липня Вищий суд міста Ниш відхилив запит України про екстрадицію Наумова і направив справу на подальший розгляд до Апеляційного суду, як вищої судової інстанції.

Що відомо про діяльність Наумова в Україні

У 2019-21 роках Наумов очолював Головне управління внутрішньої безпеки СБУ. До цього керував держпідприємством "Центр організаційного-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження".

Під час роботи в СБУ Наумов фігурував у розслідуванні журналістів "Схем" про набуття елітного майна, яке не відповідає доходам.

У червні 2022 року Наумова затримали на кордоні між Сербією та Північною Македонією з незадекларованими 600 тисячами євро, близько 125 тисячами доларів та коштовностями.

Наумов залишив Україну 23 лютого. У квітні президент Володимир Зеленський назвав його зрадником за порушення військової присяги і позбавив звання генерала.

У жовтні 2022 року стало відомо, що українські правоохоронці просять Сербію екстрадувати Наумова, якого також підозрюють у державній зраді та сприянні російським військам у захопленні ЧАЕС.