Французькі виробники зброї підписали близько 20 угод в Україні — Міноборони Франції

Себастьєн Лекорню, міністр оборони Франції. Фото: АР

Під час візиту до Києва міністра оборони Франції Себастьєн Лекорню спільно з делегацією представників компаній, що спеціалізуються на виробництві військової техніки, підписали близько 20 контрактів з українськими промисловцями.

Про це повідомляє Міноборони Франції.

Зазначається, що 28 вересня Лекорню прибув до Києва, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, своїм українським колегою Рустемом Оумеровим, а також міністром стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним. На зустрічах обговорювали розвиток французької допомоги Україні, яка стикається з ризиком довготривалого конфлікту.

Лекорню наполягав на необхідній "витримці", яку Париж повинен продемонструвати у своїй підтримці України: Ми збираємося перейти від логіки продажів із наших запасів до логіки промислових партнерств".

Міністра оборони супроводжували представники близько 20 французьких компаній, які спеціалізуються на виробництві бронетехніки, артилерії, безпілотників, техніки для кіберзахисту і розмінування. Вони підписали близько 20 контрактів, листів про наміри чи меморандумів про взаєморозуміння з українськими промисловцями, що "свідчить про мобілізацію французького промислового ноу-хау на підтримку Києва".

Зазначається, що ця поїздка була частиною першого Форуму оборонних індустрій. Для задоволення своїх величезних потреб Україна має намір розвивати власні потужності з виробництва військової техніки.

Що відомо про Форум оборонних індустрій

Президент Володимир Зеленський 23 серпня заявив, що Україна готується провести Форум оборонних індустрій, аби продемонструвати свої виробничі потужності та залучити оборонні підприємства партнерів до співпраці.

16 вересня глава держави розповів про форум: "Наше завдання абсолютно очевидне — дати всі можливості Україні виробляти зброю й снаряди, дати сучасні технології, щоб мати надійний захист від будь-яких форм агресії. Та, окрім цього, звичайно, поширити наш досвід захисту, досвід української оборони серед союзників і партнерів".