З санвузлом і підігрівом. На Миколаївщині встановили два сучасні модульні будинки

Жительки громади спостерігають, як встановлюють модульний будинок, 28 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Перші на Миколаївщині сучасні модульні будинки встановили у двох селах Шевченківської громади. Тимчасові помешкання для родин обладнанні кухнею, ванною та меблями. Вартість одного такого модульного будинку 12,5 тисяч доларів.

Про це кореспондентам Суспільного розповів керівник гуманітарного штабу "Центр підтримки бізнесу" Артем Ващиленко.

Модульні будинки оснащені усім необхідним для проживання, розповідає Артем Ващиленко. Тимчасові помешкання профінансовані партнерами із Бельгії.

Модульний будинок перевозять до села, 28 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

"Ми встановлюємо перші з серії заплановані модульні будинки. Це повнокомплектні сучасні модульні будинки, які мають санітарну зону, ванну, туалет, відповідно мають і кухню, мають ліжка, вони повноцінно обладнанні, утепленні, мають електричне опалення, мають підігрів води, мають плиту для повноцінного проживання людини, яка втратила житло", — розповів Артем Ващиленко.

"Вартість одного 12,5 тисяч доларів —ице повний комплект включаючи все обладнання".
Будиночок зсередини. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Отримали модульні будинки дві родини, які втратили житло через бойові дії, де є люди похилого віку, або діти, та родини військовослужбовців.

Сучасний модульний будинок отримала родина Анастасії із села Котляреве Шевченківської громади. Говорить, проживатиме в ньому разом із двома дочками.

"В нас були не прильоти, а більше як хвиля, тобто прильоти були прямі до сусідів, у нас були хвилі. Єдине на городі — там був приліт. Дах від того, що стріляли, бахкало, з’їхав, і плюс пошкоджені вікна та двері. Я переїду з понеділка, буду тут проживати повністю з дочками, а повністю тут буду з початку листопада, тобто в кінці жовтня", — розповіла Анастасія.

Модульний будинок ззовні. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Внаслідок бойових дій втратила своє житло жителька Шевченкове Зоя. Переїде до модульного будинку разом з чоловіком.

Жителька села Зоя оглядає будинок, 28 вересня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

"Влучив снаряд і там верхній поверх повністю рознесло, ну а нижній завалився. Він протікає, тому що даху немає, з даху усі плити лежать на землі, так що коли дощ, там дуже тече. Дуже задоволена, і те, що там буде все, що треба, навіть якби не було, все одно свій куток і хочеться відчувати, що я вдома, в себе вдома, сама, а не в чужих людей", — говорить Зоя.

"Нам однаково, що тут зимувати, що там, де ми зараз живемо, там вікон немає".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.