Генпрокурор Польщі заявив, що ракета, яка впала в Пшеводуві у 2022 році, була українською

Генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро. Фото: Facebook Збігнєва Зьобро

Генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що ракета, внаслідок падіння якої загинули двоє людей у селі Пшеводув після масованої атаки Росії в листопаді 2022 року, була українською.

Про це посадовець повідомив під час пресконференції в Любліні 28 вересня.

"Розслідування, проведене польською прокуратурою, завершилося висновком, який категорично вказує на те, що ця ракета була українською — ще радянського, російського виробництва. Що стосується місця запуску і приналежності до конкретного військового угруповання, то це була українська ракета", — сказав Зьобро.

Він розповів, що у питанні розслідування польська сторона співпрацює з українською. За словами посадовця, представники прокуратури Польщі приїжджали в Україну та проводили слідчі дії.

Що відомо про падіння ракети у Пшеводуві

Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону, стався вибух.

Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства.

Після цього президент Польщі Анджей Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати, чия ракета впала. Того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет.

20 листопада у польському селі Пшеводув фахівці завершили обстеження місця вибуху ракети, внаслідок якого загинули дві людини.