У Полтаві провели акцію "Соціальний гардероб". Під час неї переселенці могли безплатно обрати собі одяг.
Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.
Переселенка з Харківщини Лариса Олійник розповідає, що з Ізюма до Полтави вдалося забрати мінімум речей. Вона взяла одяг для своєї родини під час акції "Соціальний гардероб", який організували в обласному центрі.
"Куртка тепла, якщо буде, то можна (взяти – ред.), чоловікові потрібна куртка. Дітям теж теплі речі, там курточка, штани, шапка, якщо буде таке. Подивимось, що сьогодні буде. Будемо сподіватись, що не підемо звідси без нічого. Щось виберемо сьогодні", ― каже переселенка з Ізюма Лариса Олійник.
Акцію організували працівники благодійного фонду "Карітас Полтава". Внутрішньо переміщені особи могли безплатно взяти необхідний їм одяг, розповіла Суспільному керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.
"Взагалі люди вже знають, що акція ця проводиться для внутрішньо переміщених осіб, для тих, хто підпадає під категорію. Тому, коли люди приходять, вони стають в свою чергу і коли вони заходять дивитися одяг, який їм потрібен, вони всі показують довідку внутрішньо переміщеної особи", ― говорить керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.
"Взяти участь в «Соціальному гардеробі» можуть люди, які мають при собі довідку ВПО. Її перевіряє, наявність, наш спеціаліст, а потім уже люди підходять і обирають собі одяг за потребою. Наші спеціалісти допомагають в розмірі зорієнтуватися чи по сезону, яку одежинку краще обрати дитині чи дорослому", ― каже соціальна працівниця Анжеліка Киричко.
Переселенка з Краматорська Катерина Єлізарова живе в селі Мале Ладижине. Розповідає, що оскільки при переїзді брала лише найнеобхідніше, тепер шукає домашній одяг.
"(Шукаю – ред.) теплий одяг і взагалі, щоб в селі ходити дитині, мені, тому що в платтях в селі не походиш. Тому що в нас і господарство, яке потрібно доглядати", ― каже переселенка з Краматорська Катерина Єлізарова.
За словами Оксани Корольової-Буцко, проєкт діє з березня 2022-го року. За цей час встигли роздати близько 200 тонн одягу та взуття.
"Минулого року ми кожного четверга проводили цю акцію, зараз трошки кількість (проведень – ред.) зменшилась, тому що не так часто нам приносять і привозять одяг. Але ми підтримуємо цю акцію, і за можливістю тільки збираємо і, звичайно, організовуємо дану акцію", ― каже керівниця проєкту Оксана Корольова-Буцко.
Як повідомила Оксана Корольова-Буцко, крім переселенців, одяг можуть обрати люди з інвалідністю, багатодітні родини, важкохворі, самотні люди від 60 років. Інформацію щодо наступної акції можна знайти на сторінках "Карітас Полтава" в соцмережах.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: