Від початку війни Росія втратила у боях близько 90 літаків — британська розвідка

. Уламки російського літака. Фото: Facebook/Командування Повітряних Сил ЗСУ

Повітряно-космічні сили Росії від початку повномасштабної війни проти України втратили у боях близько 90 літаків.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

"З лютого 2022 року повітряно-космічні сили Росії (ПКС) втратили у боях приблизно 90 літаків. Також польоти на деяких типах бойових літаків відбуваються набагато інтенсивніше, ніж у мирний час", — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що всі літаки мають прогнозований термін служби в годинах польоту, тож через додаткове навантаження термін служби багатьох російських літаків скорочується набагато швидше.

При цьому потреба у додатковому обслуговуванні літаків ускладнюється дефіцитом запасних частин через дедалі більший попит та міжнародні санкції, констатують у британській розвідці.

За даними британської розвідки, Росія зберігає можливість збільшувати кількість бойових вильотів над окупованою територією України.

"Однак оскільки війна триває набагато довше, ніж від початку планувало міністерство оборони РФ, зношування літаків, ймовірно, знизить термін життя тактичної авіації ПКС", — вважають аналітики.

За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 28 вересня від початку повномасштабного вторгнення в Україну РФ втратила 315 літаків та 316 гелікоптерів.