Українські війська просунулися поблизу Бахмута — ISW

. Український військовослужбовець на БТРі неподалік від лінії фронту поблизу Бахмута, Донецька область, 15 вересня 2023 р., фото: AP

27 вересня українські війська просунулися поблизу Бахмута на Донеччині та на заході Запорізької області.

Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що геолокаційні кадри показують, що українські сили просунулися в районі Оріхово-Василівки (10 км на північний захід від Бахмута). Додаткові геолокаційні знімки свідчать, що російські сили, ймовірно, більше не контролюють лінію траншеї довжиною приблизно один кілометр на захід від Вербового.

"Відсутність російських військ на цій траншеї може сприяти подальшому українському просуванню в цьому районі, оскільки ця траншея більше не є суттєвою перешкодою для українських сил", — йдеться у повідомленні.

Водночас командувач Української Таврійської групи військ бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що на Запорізькому оперативному напрямку "будуть хороші новини" і зазначив, що українські війська впевнено просуваються, але не надав додаткової інформації.

Також, як відзначили у звіті, є свідчення, що частина "вагнерівців" повернулися і воюють під Бахмутом.

Головні висновки

27 вересня українські війська незначно просунулися поблизу Бахмута та на заході Запорізької області.

Російські ЗМІ продовжують публікувати безперечні «докази» того, що командувач Чорноморським флотом адмірал Віктор Солоков живий.

27 вересня російські війська продовжували наступальні дії на лінії "Куп’янськ-Сватове-Кремінна", у Бахмуті та на лінії Авдіївка-Донецьк.

27 вересня The Guardian повідомила, що іранські безпілотники, які російські сили використовують в Україні, містять європейські компоненти, попри міжнародні санкції.

Українські партизани продовжують зривати логістику Росії в окупованій Україні.