Німеччина викупить у Швейцарії свої танки Leopard 2, щоб компенсувати поставки Україні

. Танк Leopard 2 A7 під час військових навчань у Мюнстері, Німеччина, 20 травня 2019 року, ілюстративне фото: Getty Images

Швейцарія дала згоду на продаж Німеччині назад танків Leopard 2 німецького виробництва. Вони поповнять запаси німецької армії після військових поставок Україні.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що швейцарський парламент схвалив виведення з експлуатації 25 танків Leopard 2, що відкриває шлях для їхнього перепродажу Німеччині.

У лютому Німеччина звернулася до Швейцарії з проханням продати частину із 96 танків Leopard 2 від німецького виробника Rheinmetall AG.

Для дотримання швейцарських законів про нейтралітет Берлін запевнив, що танки не потраплять до Києва, а залишиться в Німеччині чи на території союзників з НАТО.

"Ми дуже раді та вдячні за це рішення. Нам потрібні ці танки, вони заповнять прогалини у нас та наших європейських партнерів", — сказав посол Німеччини у Швейцарії Мішель Флюгер.

Відомо, що громадська думка Швейцарії розділилася щодо постачання зброї до України, а блокування країною реекспорту викликало обурення деяких країн.

Зокрема запити Німеччини, Данії та Іспанії, щоб дозволити зброї швейцарського виробництва, яку вони раніше закупили, потрапити в Україну, були заблоковані, посилаючись на нейтралітет Швейцарії.

Посол Німеччини Флюггер відзначив, що країни тепер будуть думати, чи купувати зброю швейцарського виробництва, якщо Швейцарія не змінить свій закон про передачу військового обладнання.

"Ми закупили багато зброї, систем, компонентів або боєприпасів у Швейцарії, включно з нашими партнерами по НАТО, і тепер ми хотіли б передати деякі з цих систем Україні", — сказав Мішель Флюгер.

Кабінет міністрів Швейцарії тепер має офіційно підтримати експорт Leopard II до Німеччини, але очікується, що це буде формальністю після того, як міністр оборони Віола Амхерд заявила, що постачання танків до Німеччини відповідає швейцарському закону про нейтралітет, а також в інтересах країни.

"Таким чином ми також можемо зробити внесок у безпеку в Європі й безпосередньо в безпеку нашої країни", – сказала міністр оборони Швейцарії Віола Амхерд.

Водночас попередні запити Німеччини, Данії та Іспанії дозволити передачу Україні раніше закупленої зброї швейцарського виробництва було заблоковано через нейтралітет Швейцарії, який забороняє постачання зброї прямо чи опосередковано комбатантам під час війни.