Під санкції можуть потрапити майже 50 російських "алмазних" компаній

ЗМІ
Алмази, діаманти. Ілюстративне фото: Рixabay

За пропозицією української влади під санкції Заходу можуть потрапити майже 50 російських компаній, які займаються видобутком, обробкою та продажем алмазів.

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що велика кількість компаній, які підпадають під економічні обмеження, пов’язані з "Алроса", яка контролює понад 90% видобутку алмазів у Росії, тобто третину світового виробництва.

"Алроса" вже перебуває під санкціями зокрема США, Канади, Великої Британії та Нової Зеландії. У 2022 році Росія експортувала алмазів на суму понад 3,8 мільярда доларів. Деякі країни західної санкційної коаліції заборонили імпорт російських алмазів, але заборона стосується лише необроблених алмазів.

Після обробки в країнах третього світу, в основному в Індії та Китаї, російські алмази отримують статус "змішаних" і можуть вільно поставлятися на ринки країн G7, до яких входять Франція, США, Велика Британія, Німеччина, Японія, Італія. і Канада, плюс ЄС.

Видання зазначає, що Індія, Об'єднані Арабські Емірати та Бельгія є трьома найбільшими хабами, де російські алмази можуть бути перетворені на "змішані" алмази. США, Китай і ЄС є найбільшими споживачами.

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до Служби безпеки України та інших відповідальних органів пропозиції щодо запровадження санкцій проти російських алмазодобувних компаній із розрахунком, щоб західні партнери відповіли згодою.

18 вересня, повідомлялось, що Євросоюз почав готувати 12 пакет обмежувальних заходів проти РФ. Нові санкції можуть представити у жовтні. Очікується, що обмеження включатимуть заборону на імпорт алмазів з Росії, про яку попередньо домовилась Група семи. Так, механізм передбачає:

  • відстеження необроблених алмазів;
  • негайне запровадження прямого ембарго з 1 січня;
  • поступове — непряме ембарго.

У травні про заборону всього імпорту російських алмазів, міді, алюмінію та нікелю також повідомив прем'єр Великої Британії Ріші Сунак.