Зранку 1 жовтня буде масштабна хвилина мовчання — Зеленський

Українські прапорці з іменами загиблих героїв біля постаменту на Катерининській площі. Фото: Суспільне Одеса

У День захисників і захисниць України, 1 жовтня, по всій країні відбудеться масштабна хвилина мовчання в пам'ять про всіх загиблих воїнів.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

"9:00. Неділя. 1 жовтня. Центральні площі та вулиці українських міст. Хвилина шани. Хвилина мовчання. Та вічність памʼяті про наших полеглих захисників і захисниць", — написав президент.

Зеленський нагадав, що цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату День захисників і захисниць.

"Буває, що мовчання здатне сказати більше, ніж будь-які слова. Цієї неділі, 1 жовтня, Україна вперше відзначить у нову дату день своїх захисників і захисниць. Усіх, хто бʼється заради держави. Усіх, хто додає сили Україні. Усіх, хто віддав своє життя заради України. І цієї неділі вперше вся Україна на хвилину зупиниться, щоб мовчанням вшанувати подвиг наших людей, які загинули, захищаючи нашу державу та українців", — відзначив Зеленський.

14 липня Верховна рада змінила дати трьох свят: Різдво офіційно відзначатиметься 25 грудня, День Української Державності – 15 липня, День захисників і захисниць України – 1 жовтня, а не 14 жовтня, як це було раніше.

Президент 16 березня 2022 року підписав указ про щоденну загальнонаціональну хвилину мовчання о 9-ій ранку за загиблими внаслідок російської агресії.