Байден взяв участь у страйку робітників

Президент США Джо Байден приєднується до страйкарів у містечку Ван Бюрен, Мічиган, 26 вересня 2023 р., фото: AP

Президент США Джо Байден взяв участь у страйку Об'єднання автомобільних робітників (UAW) в американському штаті Мічиган та через гучномовець закликав страйкарів виборювати свої права.

Про це пише CNN.

Байден висловив солідарність із членами профспілки, які другий тиждень страйкують проти автовиробників так званої "великої трійки" — General Motors, Ford і Stellantis.

Президент США звернувся через гучномовець до учасників протесту, заявивши, що вони заслуговують на підвищення зарплат та інших пільг, як того і вимагають. За його словами, робітники "врятували автомобільну промисловість" США наприкінці 2000-х і на початку 2010-х років і тому закликав їх не здаватися.

"Хлопці, ви багато разів чули, як я кажу: не Волл-стріт будувала цю країну, середній клас побудував цю країну, а профспілки побудували середній клас. Це факт. Ви заслуговуєте на те, що заробили, і ви заробили набагато більше, ніж вам платять", — сказав Байден.

Попри побоювання, що тривалий страйк може підірвати економіку, президент Байден закликав працівників продовжувати боротьбу за підвищення заробітної плати, оскільки прибутки автомобільних компаній зростають.

Президент США Джо Байден приєднується до страйкарів у містечку Ван Бюрен, Мічиган, 26 вересня 2023 р., фото: AP

Речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу заявила, що це вперше в історії США чинний президент особисто відвідав пікет.

"Це важливе послання працівникам автомобільної промисловості Америки та кожному працьовитому американцеві по всій країні", — сказала Жан-П'єр.

Працівники Ford, General Motors і Stellantis влаштували масові страйки. Вони вимагають скорочення робочого графіка до 32 годин на тиждень і підвищення зарплат на 40% упродовж наступних чотирьох років.