У Нагірному Карабаху зросло число загиблих внаслідок потужного вибуху на АЗС

Оновлено
Вибух на АЗС у Нагірному Карабаху, 25 вересня 2023, фото: ДСНС Азербайджану

У Нагірному Карабаху на складі бензину поблизу траси "Степанакерт-Аскеран" 25 вересня стався сильний вибух. За даними на вечір 26 вересня, 68 людей загинули, до трьох сотень — поранені.

Про зростання кількості загиблих ввечері 26 вересня повідомив омбудсмен Нагірного Карабаху Гегам Степанян.

“Станом на 26 вересня 22:00 число загиблих, підтверджених “Степанакертським бюро судово-медичної експертизи” внаслідок вибуху на складі паливно-мастильних матеріалів, становить 68 (особа 21 встановлена, інших — ні). Кількість поранених становить 290 громадян, з них 168 сьогодні були доставлені до медичних закладів Республіки Вірменія, 96 — вертольотами Республіки Вірменія та російських миротворців, 72 — каретами швидкої допомоги Республіки Вірменія у супроводі Міжнародного комітету Червоного Хреста”, — написав він у Фейсбуці.

Він додав, що за даними дзвінків, що надійшли до інформаційних центрів, кількість громадян, доля яких невідома внаслідок вибуху, становить 105 людей.

Про вибух на об'єкті повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій МВС Азербайджану.

Місцеві ЗМІ написали, що заправка розташована за містом. За попередніми даними, на АЗС вибухнула цистерна, з якої людям видавали бензин для евакуації до Вірменії. У районі були десятки людей, які чекали своєї черги.

МОЗ Вірменії повідомляє, що бригада лікарів вирушила до Степанакерту з необхідними ліками та медобладнанням, деяких поранених евакуюють на гелікоптері.

Вибух пролунав на тлі масової евакуації вірмен з Нагірного Карабаху. Тисячі людей залишають свої домівки на автобусах і власних автомобілях. На заправках Степанакерта величезні черги, люди шукають паливо для евакуації. Влада Нагірного Карабаху напередодні заявила, що 5 автозаправних станцій безоплатно постачатимуть пальне охочим поїхати до Вірменії.