ЗМІ: Польські експерти заявили, що у 2022 році в Пшеводуві впала ракета української ППО

Прапор Польщі. Ілюстративне фото: Getty Images

У Польщі експерти заявили, що ракета, внаслідок падіння якої загинули двоє людей у селі Пшеводув після масованої атаки Росії в листопаді 2022 року, була випущена українською ППО.

Про це повідомила Rzeczpospolita.

Газета написала, що під час розслідування Україна "проявила недостатню співпрацю", але Польща зробила власні висновки щодо інциденту.

"Справді, ми отримали висновок, однак через його конфіденційний характер не розголошуємо зміст. На поточному етапі розслідування доказова діяльність в країні вичерпана. Ми направили заявку про правову допомогу в Україну і чекаємо на відповідь", — зазначив у коментарі журналістам представник Національного офісу прокурора Лукаш Лапчинський.

За інформацією Rzeczpospolita, висновок нібито був підготовлений "на основі багатьох джерел, заснованих на комплексних, засекречених висновках нацслужб, і в цілому схвалений Військовим інститутом техніки озброєння".

Анонімні джерела газети, знайомі з перебігом розслідування, розповіли, що експерти встановили, що ракета, яка приземлилася в Пшеводуві, була зенітною ракетою С300 5-W-55, випущеною з української території.

Як вказують журналісти, прокуратурі нібито відомо, з якого саме місця в Україні випустили ракету для збиття цілей під час масованої російської атаки на українські міста 15 листопада 2022 року.

"Ця ракета має дальність дії від 75 до 90 кілометрів. На той час позиції РФ розташовувалися в такому місці, звідки жодна російська ракета не могла досягти Пшеводува", — заявили співрозмовники Rzeczpospolita.

Експерти також відкинули можливість, що ракету могли запустити з Білорусі, додає польська газета.

Що відомо про падіння ракети у Пшеводуві

Увечері 15 листопада після масованої атаки РФ по Україні польські ЗМІ повідомили, що у Пшеводуві за 5 кілометрів від кордону, стався вибух.

Згодом МЗС Польщі підтвердило, що ракета російського виробництва впала на території країни, убивши двох людей. Посла РФ викликали до міністерства.

Після цього президент Польщі Анджей Дуда заявив, що немає доказів, що це була ракета, випущена російською стороною.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що до завершення розслідування трагедії у Польщі, неможливо на 100% сказати, чия ракета впала. Того дня Росія випустила в бік України близько 100 ракет.

20 листопада у польському селі Пшеводув фахівці завершили обстеження місця вибуху ракети, внаслідок якого загинули дві людини.