США цього тижня планує ввести безвізовий режим з Ізраїлем

Премʼєр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та президента Сполучених Штатів Джо Байден 29 вересня, 2023 року в Нью-Йорку, США. Фото: АР.

Цього тижня Сполучені Штати готові прийняти Ізраїль до ексклюзивного клубу, який дозволить його громадянам подорожувати до США без американської візи.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на власні джерела.

Офіційні особи США кажуть, що оголошення про вступ Ізраїлю до Програми безвізового режиму запланований вже на кінець цього тижня, якраз перед закінченням федерального бюджетного року в суботу.

Міністерство внутрішньої безпеки керує програмою, яка наразі дозволяє громадянам 40 переважно європейських та азіатських країн подорожувати до США протягом трьох місяців без віз. Очільник міністерства Алехандро Майоркас збирається оголосити про це в четвер.

Прийняття Ізраїлю було пріоритетом для послідовних ізраїльських лідерів і стане великим досягненням для премʼєр-міністра Іхраїлю Беньяміна Нетаньяху, який часто сперечався з адміністрацією Байдена щодо Ірану, палестинського конфлікту та нещодавно запропонованої зміни ізраїльської судової системи.

Шлях Ізраїлю до безвізового режиму із США

Щоб приєднатися до програми США, Ізраїль відповідав двом із трьох найважливіших критеріїв за останні два роки — низький відсоток відмов у візових заявках і низький відсоток прострочених термінів перебування.

Азіатській країні було важко виконати третю вимогу взаємності, яка означає, що всі громадяни США, включаючи палестинських американців, повинні мати однакове ставлення під час подорожей до або через Ізраїль.