Лондон підтримуватиме Київ незалежно від результатів виборів у США — міністр

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс прибуває на засідання кабінету міністрів на Даунінг-стріт у Лондоні, 5 вересня 2023 р. Фото: AP /Kirsty Wigglesworth

Сполучене Королівство продовжуватиме стояти пліч-о-пліч з Україною і підтримуватиме її незалежно від результатів виборів у США

Про це заявив в інтерв'ю BBC міністр оборони Британії Грант Шаппс.

В недільному телеефірі чиновник прокоментував дії Лондона, якщо на виборах наступного року переможе кандидат від Республіканської партії, і США вирішать відмовитись від подальшої підтримки України.

"Мине деякий час, перш ніж ми побачимо, що станеться на праймеріз республіканців, але ми продовжуватимемо стояти пліч-о-пліч з нашими друзями в Україні", – сказав Шаппс.

Він сказав, що вірить у те, що насправді американці вважають, що в їхніх інтересах та в інтересах усього світу зробити так, щоб Україна залишалася демократичною державою, – додав міністр

"Ми знаємо, що відбувається, коли дозволяємо тирану вторгнутися до сусіда, а потім продовжити рух на захід. І необхідно, щоб Путін не зміг без наслідків вторгнутися до демократичного сусіда", — додав Шаппс.

За його словами, Сполучене Королівство продовжує постачати боєприпаси Україні, а також має намір навчити українських пілотів управлінню винищувачами F-16. До кінця року 30 тисяч українських військовослужбовців пройдуть підготовку у Великій Британії, додав Шаппс.

Як зазначає телекомпанія CNN, посилаючись на власне опитування, проведене у серпні, більшість американців виступає проти виділення додаткових коштів Україні; серед прихильників Республіканської партії цей показник сягає 71%.

Вибори у США 2024

Наступні вибори президента Сполучених Штатів Америки заплановані на вівторок 5 листопада 2024 року стануть 60-ми виборами президента США. На них виборці оберуть колегії виборщиків, які через 41 день, у грудні 2024 року мають обрати нового президента та віцепрезидента США. Також відбудуться вибори до обох палат Конгресу: Палати представників та третини Сенату. Свої кандидатури вже висунули діючий президент Джо Байден та його попередник Дональд Трамп.