На Землю доставили ​капсулу з грунтом астероїда Бенну

Дослідники NASA біля капсули із астероїда Бенну в штаті ЮТА, США. Фото: АР.

Скинута зондом OSIRIS-REx термостійка капсула із зразками ґрунту та пилу з поверхні астероїда Бенну, взятими у 2020 році, приземлилася у штаті Юта в США.

Про це повідомила космічна агенція NASA в X (раніше Twitter).

Капсула прибула об одинадцятій ранку за місцевим часом у неділю, 24 вересня, після подорожі довжиною 3,86 мільярда миль. Останні 13 хвилин вона летіла зі швидкістю 44 000 км/год крізь атмосферу Землі. Декількома годинами раніше вона була скинута на Землю зондом OSIRIS-REx на висоті близько 102 тисячі кілометрів.

За оцінкою NASA, капсула містить близько 250 г каменів, зібраних з астероїда в жовтні 2020 року. Тепер ці зразки досліджуватимуться у лабораторії NASA у штаті Техас. Близько 200 вчених проведуть дослідження із використанням 60 різних методів.

Астероїд Бенну та його дослідження

Вчені обрали астероїд Бенну через близькість його орбіти до земної, розмірів астероїда (550 м) і матеріалів, що містяться на ньому. Експерти NASA вважають його найнебезпечнішим астероїдом для Землі. Не виключається, що протягом найближчих 150 років астероїд може зблизитися із Землею. У вересні 2016 року з мису Канаверал запустили безпілотний космічний апарат OSIRIS-Rex вагою 2100 кг та довжиною 6 м, а небесного тіла він досяг у грудні 2018-го. Потім почалося картографування поверхні, щоб вибрати місце для забору проб. Про успішне взяття проб пилу та ґрунту на астероїді Бенну NASA повідомило наприкінці жовтня 2020 року.

Як передбачається, взятий з астероїда Бенну ґрунт — найбільші зразки, доставлені на Землю з космосу від часу американської програми "Аполлон". Вчені сподіваються, що вони дозволять отримати нову інформацію про формування Сонячної системи.