У Малі розбився військовий літак, який пов'язують із ПВК "Вагнер"

ЗМІ
Розбитий літак у Малі. Фото: Х/Serge Daniel

У африканській Малі в аеропорту Гао під час посадки розбився літак Іл-76, який може бути пов'язаний з "ПВК Вагнер".

Про це повідомляють Malijet та RTVI.

Джерело Malijet стверджує, що причиною аварії літака стала несправність бака повітряного судна. На місце події виїхали пожежники та рятувальники.

Журналіст Серж Даніель написав у соцмережі X (раніше Twitter), що в Малі розбився військово-транспортний літак Іл-76. Транспортний засіб перевозив людей та обладнання. За даними Даніеля, на місці події було чути вибухи.

Російський військовий кореспондент Юрій Котенок заявив, що "є припущення", що борт мав стосунок до "ПВК Вагнер". Однак пізніше він цю інформацію спростував і написав, що судно використовувалося місцевими силами і попередня причина катастрофи — помилка пілота.

Військовий кореспондент Чингіс Дамбієв у своєму Telegram-каналі зазначив, що літак, ймовірно, належить білоруській вантажній авіакомпанії Rubystar Airways. За даними воєнкору, судно виконувало рейс "на користь Організації Об'єднаних Націй".

Що відомо про ПВК "Вагнер"

У 2013 році в Росії утворився "Словʼянський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її став той же Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", який отримав на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

В межах укладених домовленостей з Башаром аль-Асада перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Саме там в Уткіна зʼявився позивний, який перетворився у назву ПВК.

Згодом корпус найманців "Словʼянський корпус" перейменували у ПВК "Вагнер", де командиром та правою рукою власника, того ж Євгена Пригожина, й став Уткін.

Вагнерівці за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, опинилися на війні в Сирії та на Донбасі. А з березня 2022 року це ПВК вважається чи не найбільш боєздатною силою Росії, яка воює на території України.

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу". Після того, вагнерівці передислокувалися до Білорусі, де навчали військових.

Через 2 місяці, 23 серпня 2023 року, власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин та співзасновник групи Дмитро Уткін загинули в авіатрощі в Тверській області РФ.