В Україні розпочалися тренінги для інструкторів обласних центрів екстреної меддопомоги — МОЗ

Ілюстративне фото: Юлія Коршенко/Суспільне

В Україні пройшли перші очні тренінги з надання догоспітальної допомоги для інструкторів обласних центрів екстреної медичної допомоги. Тренінги проводяться у межах спільного зі Світовим банком проекту Міністерства охорони здоров'я України "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей".

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

"Ми продовжуємо крок за кроком удосконалювати національну систему екстреної (невідкладної) медичної допомоги. Цей тривалий процес, який поєднує низку напрямів та має кілька етапів, МОЗ розпочало кілька років тому. Завдяки підтримці проектів Світового банку ми поступово посилюємо розвиток спроможностей системи екстреної медичної допомоги, зокрема на догоспітальному етапі. І вже плануємо подальші навчання з надання екстреної медичної допомоги у разі невідкладних станів та травматичних пошкоджень для медичного персоналу в лікарнях", – сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зазначається, що інструктори навчально-тренувальних відділів у кожному обласному центрі екстреної медичної допомоги, які починають проводити навчання для своїх колег, спершу проходять тренінги із застосування власних інструкторських компетенцій у супроводі тренерів із Тернопільського національного медичного університету ім. Горбачевського МОЗ України.

Першими центрами, в яких тренери університету проводять виїзну супервізію фахівців, що починають самостійну інструкторську діяльність, стали Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва та обласні центри Черкаської й Кіровоградської областей.

Такі тренінги упродовж наступних двох місяців пройдуть 100 інструкторів з усіх обласних центрів по Україні. В результаті вони стануть сертифікованими інструкторами з надання догоспітальної допомоги.

Водночас триває розробка теоретичного курсу для дистанційного навчання всіх фахівців обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який найближчим часом буде доступний на онлайн-платформі.

У МОЗ додали, що Завдяки такому підходу за відносно короткий час – упродовж кількох років – навчанням сучасних підходів у менеджменті критичного пацієнта будуть охоплені близько 25 тисяч працівників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф по всій Україні.

Раніше у МОЗ повідомляли, що від початку повномасштабної війни Росія пошкодила понад 1400 об’єктів медзакладів та ще 190 зруйнувала вщент.