Створення дір в російському ППО та деокупація Криму: Буданов в інтервʼю The War Zone

Голова військової розвідки України Кирило Буданов у своєму офісі в Києві, Україна. Фото: Getty Images.

ЗСУ завдають ударів по тимчасово окупованому Криму для виснаження, а також створення дір у російській протиповітряній обороні на всій лінії оборони.

Про це розповів керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтервʼю The War Zone.

Розмова генерала української розвідки та журналіста розпочалася з обговорення контрнаступу та деокупації Криму. Перший зазначив, що контрнаступальна операція почалася на початку літа і триває досі. Проте обговорювати питання щодо темпів та його ходу Буданов відмовився коментувати.

"Якщо говорити про Крим, то ви не могли не помітити, що з середини серпня щодо Криму йде певна активізація, і це може опосередковано підказати відповідь на ваше запитання", — сказав Буданов.

Він розповів, що українські війська вражають військову інфраструктуру та військові об’єкти в тимчасово окупованому Криму та інфраструктуру окупанта. Зокрема, це удари по системах протиповітряної оборони РФ та її виснаження.

"Самі системи протиповітряної оборони – це дуже дороге обладнання, і для того, щоб їх виготовити, і під російським прапором, потрібно багато часу, тому що весь цей інвентар зараз задіяний у війні проти України, а також на захисті Москви. Вони забрали протиповітряну оборону звідусіль", — каже Буданов.

Другий момент заключається у тому, що українські військові роблять діри у загальному охопленні російського ППО, не тільки в Криму.

"Ці діри використовуються для інших речей. Крім того, ми виснажуємо їхні запаси ракет ППО, тому що вони не безмежні. І з політичної точки зору ми також демонструємо очевидну неспроможність російських систем ППО", — додав генерал.

У відповідь на питання журналіста "чи використовує Україна ці діри в ППО Росії для ударів на Москву" Буданов сказав, що він жодного разу офіційно не підтверджував такі атаки.

"Скажімо так, ми жодного разу (напади на Москву — ред.) офіційно не підтверджували, і я буду залишатися на цій позиції", — підсумував Буданов.

Що відомо про нещодавні атаки на Крим

Вдень 22 вересня в окупованому Севастополі пролунало декілька потужних вибухів. Окупаційна влада повідомила про ракетний удар по штабу Чорноморського флоту Росії. Раніше про низку вибухів в різних частинах Криму Суспільному повідомили мешканці окупованого півострова.

Пізніше в Міноборони РФ заявили, що під час атаки на Севастополь засобами ППО було збито пʼять ракет. Після влучання в Севастополі оголосили повітряну тривогу та перекрили центр міста. Згодом СтратКом ЗСУ підтвердив ураження штабу командування Чорноморського флоту РФ.

У ніч на 21 вересня Крим був атакований кількома групами БпЛА. Про вибухи повідомляли жителі Євпаторії, Сімферополя, Севастополя, Сак, Новофедорівки та інших населених пунктів. Сили ППО російської армії нібито змогли знищити 19 безпілотників.

Вранці 13 вересня численні українські ракети вдарили по Севморзаводу, який у складі військово-морської бази Чорноморського флоту Росії у Севастополі. Були вражені десантний корабель "Мінськ" та підводний човен типу "Ростов-на-Дону".