Канада та Україна підписали угоду про вільну торгівлю

Володимир Зеленський та Джастін Трюдо 22 вересня, 2023 року в Оттаві, Канада. Фото пресслужба Офісу Президента України

Президент України Володимир Зеленський та премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали угоду про вільну торгівлю між країнами.

Про це стало відомо під час брифінгу зі ЗМІ.

"Ми щойно підписали угоду про вільну торгівлі між Україною та Канадою. Це надає можливість канадським компаніям доступ до ринку України й це створить додаткові робочі місця", — сказав Трюдо.

Документ сприятиме розвитку торгівлі товарами та послугами, інвестицій, формування розвинутої конкурентоспроможної ринкової економіки відповідно до національних пріоритетів, розвитку її ключових галузей, здійснення системних реформ та підвищення загального добробуту населення.

На цьому ж брифінгу гендиректор "Укргідроенерго" Ігор Сирота та президент групи Ейкон Констракшн Глобал Сервісес Інкорпорейтед Джон М. Бек підписали меморандум про співробітництво, що допоможе у будівництві нових гідроелектростанцій в Україні.

Візит Володимира Зеленського у Канаду

Вранці 22 вересня Зеленський з першою леді України Оленою Зеленською прибув до Канади.

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги на 482 мільйони доларів протягом наступних трьох років, повідомив прем'єр-міністр Трюдо. Гроші спрямують на виготовлення 50 бронемашин, включно з машинами для медичної евакуації. Також Канада направить своїх інструкторів і техніків навчати українських пілотів на F-16.

Канада запровадила нові санкції проти РФ, повідомили в МЗС країни. За даними відомства, під обмеження потрапили університети, громадські організації та фізичні особи.

Там зазначили, що причиною для запровадження санкцій є причетність окремих фізичних та юридичних осіб до депортації українських дітей, дезінформації та ядерного сектору РФ.