Росіяни готують інформаційну кампанію, щоб дискредитувати Зеленського — Єрмак

Ілюстрація: Суспільне

Керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак заявив, що росіяни готують інформаційну кампанію, метою якої є дискредитація президента Володимира Зеленського та команди за кордоном.

Про це посадовець повідомив у своєму Telegram-каналі, вказавши, що пропагандисти Кремля використовуватимуть низку тез:

  • зазначатимуть те, що президентські вибори у Росії "продемонструють тверду підтримку Путіна російським суспільством", що в Києві "панує криза, де влада втрачає довіру" політичних еліт;
  • зазначатимуть, що скандал між керівництвом Польщі та України доводить, що "жодної єдності Європи з Києвом не існує". Стверджуватимуть, що "все ґрунтується виключно на бажанні використовувати" Україну як "військовий таран" проти Росії;
  • говоритимуть про "узурпацію влади" та скасування виборів;
  • намагатимуться переконати Захід, що мати справу зі "стабільною" РФ, особливо після переобрання Путіна на черговий президентський термін, "набагато вигідніше", ніж із Зеленським.

"Розповсюджувати ці тези планують в медіа, а також використовуватимуть ботоферми", — додав Єрмак.

Пропаганда РФ проти України

У Головному управлінні розвідки Міноборони 2 серпня поінформували, що російські політтехнологи підготували новий пакет брехні, розрахований на цільові аудиторії в Україні, США, Європі та Ізраїлі.

Мета всіх матеріалів єдина — переконати українців та союзників у безперспективності опору, посіяти сумніви й протистояння в антипутінській коаліції та створити враження, що є "важливіші" проблеми.

29 серпня в ГУР заявили, що Кремль затвердив 5 фейків проти України.